• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

فعال سازی کالر آیدی در سانترال 824 پاناسونیک

فعال سازی کالر آیدی سانترال 824

نام نویسنده : dehghan

تاریخ انتشار : 2020/07/04

بر چسب ها :

دسته بندی : آموزش سانترال, آموزش سانترال 824, آموزش سانترال پاناسونیک

در این مطلب قصد داریم نحوه فعال سازی کالر آیدی در سانترال 824 پاناسونیک را مورد بررسی قرار دهیم تا شما با استفاده از این اطلاعات بتوانید به راحتی شماره تماس گیرندگان و مخاطبان را روی تلفن های داخلی و خطوط شهری خود داشته باشید.

در صورتی که می خواهید صفر تا صد برنامه ریزی سانترال 824 را از طریق نرم افزار یا تلفن 7730 انجام دهید می توانید از دوره آموزشی که فون سیستم برای شما در نظر گرفته است استفاده نمایید.

 

آموزش سانترال 824 پاناسونیک

دوره آموزش سانترال 824 پاناسونیک

 

کالر آیدی چیست و اهمیت آن در سانترال 824

کالر آیدی یا همان نمایش شماره تماس گیرنده از مهم ترین امکانات مرکز تلفن های کم ظرفیت پاناسونیک است، که می تواند نقش مهمی در مدیریت تماس های مشتریان برای هر کسب و کار و سازمان داشته باشد.

سانترال های TEM/TES824 که در میان مرکز تلفن های کم ظرفیت پاناسونیک قرار می گیرند، از 8 خط شهری و 24 داخلی پشتیبانی می کنند.

خطوط شهری وصل شده به این دستگاه از نوع آنالوگ بوده و خطوط داخلی نیز می توانند تلفن های هایبرید و یا آنالوگ را پشتیبانی نمایند.

زمانی که در یک شرکت یا سازمان از تلفن های آنالوگ بدون نمایشگر استفاده می شود، نیازی به نمایش شماره تلفن و راه اندازی کالر آیدی نیست.

اما اگر از تلفن های هایبرید مانند تلفن 7730 پاناسونیک استفاده کنیم یا تلفن های آنالوگ ما از نمایشگر پشتیبانی نمایند، باید حتما قابلیت کالر آیدی را روی دستگاه خود فعال نماییم.

کالر آیدی به شما کمک می کند تا بتوانید گزارش گیری و مدیریت بهتری نسبت به تماس های مشتریان خود داشته باشید.

این امر برای کسب و کار هایی که به دنبال پیشرفت هستند و به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط می باشند،  می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد.

کالر آیدی در سانترال 824 از دو طریق زیر فعال می شود و چند مرحله کار برای فعالسازی آن باید انجام دهید.

 

فعال سازی از طریق تلفن سانترال 824 و با کد های 901 و 910

فعال سازی از طریق نرم افزار برنامه ریزی سانترال

 

فعالسازی کالر آیدی در سانترال 824 پاناسونیک

سانترال کم ظرفیت 824 به صورت پیش فرض بر روی خود 3 خط شهری دارند که می توانیم آن ها را تا 8 خط شهری ارتقاء دهیم.

این خطوط به صورت پیش فرض از کالر آیدی پشتیبانی نمی کنند و برای فعال سازی کالر آیدی در سانترال 824 باید کارت مخصوص و مناسب آن را نصب نماییم.

کارت TE82494 به عنوان کارت کالر آیدی روی سانترال های کم ظرفیت راه اندازی می شود و از سه خط شهری پشتیبانی می کند.

 

فعالسازی کالر آیدی در سانترال 824

 

بر روی هر مرکز تلفن 824 سه جای کارت برای استفاده از کارت سانترال TE82494 وجود دارد و شما می توانید متناسب با تعداد خط شهری خود، کارت کالر آیدی روی دستگاه نصب کنید.

یعنی اگر از ظرفیت اولیه سه خط شهری استفاده کنیم همان کارت اول کالر آیدی را روی سه خط شهری راه اندازی می کند و شماره هایی که با این خطوط تماس می گیرند روی تلفن های داخلی نمایش داده می شوند.

در صورتی که قصد خرید این کارت را دارید می توانید بهترین قیمت کارت کالر آیدی 824 را از مشاوران خرید شرکت فون سیستم بخواهید تا یک خرید با کیفیت و مطمئن را تجربه نمایید.

 

مراحل فعال سازی کالر آیدی در سانترال 824

برنامه ریزی سانترال 824 از دو طریق برنامه ریزی با تلفن 7730 و برنامه ریزی از طریق نرم افزار مخصوص این دستگاه انجام می شود.

کارت کالر آیدی را در حالت خاموش بودن دستگاه روی آن نصب نموده و سپس دستگاه را روشن نمایید.

برنامه ریزی سانترال 824 باید از طریق تلفنی انجام شود که حتما به جک 01 دستگاه وصل شده باشد.

*توجه کنید که داخلی 101 لزوماً جک 01 دستگاه نیست.

برای فعال سازی کالر آیدی در سانترال 824 از طریق تلفن 7730 ابتدا باید با فشار دادن کلید PROGRAM و کلید های ستاره مربع روی تلفن، و البته وارد نمودن رمز ورود به حالت برنامه ریزی که به صورت پیش فرض 1234 است، وارد حالت برنامه ریزی دستگاه شوید.

بعد از این کار باید دو کد را به ترتیبی که در ادامه آورده می شود، وارد نمایید.

 

فعال سازی کالر آیدی سانترال 824

 

 

کد 900 برای فعال سازی کالر آیدی روی خطوط شهری

بعد از وارد شدن به حالت برنامه ریزی و فعالسازی دستگاه، جهت فعال سازی کالر آیدی روی سانترال 824 پاناسونیک باید کد 900 را وارد نموده سپس کلید اسپیکر را برای تایید فشار دهید.

با استفاده از این کد می توانید تعیین نمایید که برای هر خط شهری این قابلیت فعال شود یا خیر؟

با انتخاب شماره خط شهری از طریق کلید های روی نمایشگر، شماره خط شهری به همراه عبارت مورد نظر نمایش داده می شود.

در صورتی که قصد فعال سازی کالر آیدی روی سانترال 824 پاناسونیک را داشته باشید باید از طریق کلید AUTO ANS حالت Disable  را به Enable تغییر دهید.

نکته: در صورتی که قصد دارید این قابلیت را برای همه خطوط شهری راه اندازی شده روی دستگاه فعال کنید، بعد از وارد نمودن کد 900 از کلید ستاره برای انتخاب همه خطوط شهری استفاده کنید.

کد 910

در برخی از موارد بعد از فعالسازی کالر آیدی در سانترال 824 پاناسونیک از طریق کد 900 مشاهده می کنید که شماره خطوط شهری و تماس گیرندگان نمایش هنوز روی تلفن های داخلی نمایش داده نمی شود.

اگر به چنین مشکلی برخورد کردید، باید از کد 910 استفاده کنید.

بعد از وارد کردن کد 900 باید باز هم کلید اسپیکر را برای تایید فشار دهید.

یکی از خطوط شهری یا اگر همه خطوط شهری شما مشکل دارند، کلید ستاره را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد برای فعال سازی کالر آیدی در سانترال 824 پاناسونیک شماره خط شهری به همراه سیگنال آن نمایش داده شده است که برای رفع مشکل مورد نظر با استفاده از کلید AUTO ANS سیگنال را تغییر می دهیم.

در هر مرحله برای ذخیره تغییرات ایجاد شده از کلید STORE استفاده نمایید.

برای خارج شدن از حالت برنامه ریزی سانترال 824 نیز از کلید HOLD و سپس PROGRAM استفاده نمایید.

 

تنظیمات کالر آیدی بر روی تلفن های داخلی آنالوگ

بعد از برنامه ریزی کالر آیدی و فعال نمودن آن بر روی خطوط شهری می توانیم تنظیمات این قابلیت مهم را از طریق قسمت 2-11 نرم افزار برای خطوط داخلی آنالوگ نیز برنامه ریزی نماییم.

بسیاری از تلفن های آنالوگ به دلیل عدم استفاده از نمایشگر و LCD توانایی پشتیبانی از کالر آیدی و نمایش شماره ی تماس گیرنده را ندارند.

اما برای برخی از آن ها که این قابلیت را دارند می توان با توجه به برنامه ای که تعیین شده است، کالر آیدی بر روی همه ی آن ها فعال نمود.

با فعال کردن کالر آیدی برای خطوط داخلی هر کدام از آن ها می توانند شماره ی تماس های دریافتی را مشاهده نمود و این امر در بهبود روند مدیریت تماس ها می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

 

نمایش شماره در سانترال 824

 

برای فعال کردن کالر آیدی بر روی تلفن های آنالوگ داخلی می توان از کد 628 یا ستون SLT Caller ID استفاده نمود.

بعد از فعال کردن کالر آیدی در این قسمت، معمولاً شماره ی تماس گیرنده بر روی تلفن های آنالوگ ال سی دی دار نمایش داده می شود اما در صورتی که هیچ شماره ای نمایش داده نشود می توان از قسمت Type نوع سیگنال های کالر آیدی را تغییر داد تا بالاخره یک سیگنال مناسب بتواند این قابلیت را بر روی تلفن ها نمایش دهد.

نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که برای راه اندازی و استفاده از کالر آیدی بر روی خطوط داخلی نیاز به نصب کارت نیست و اگر تلفن داخلی این قابلیت را پشتیبانی نماید می تواند با فعال کردن آن و تغییر حالت سیگنال به راحتی شماره های دریافتی را مشاهده نمود.

معمولاً کالر آیدی خطوط شهری در حالت پیش فرض یعنی سیگنال FSK نمایش داده می شود که در غیر این صورت باید سیگنال را تغییر داده و دوباره این قابلیت را بر روی داخلی آنالوگ مورد نظر تست نمود.

 

انتقال تماس در سانترال پاناسونیک

آموزش فوروارد تماس در سانترال 824 و TDA

 

 

فعال سازی کالر آیدی در سانترال 824 با نرم افزار

علاوه بر وارد نمودن کد با تلفن 7730 می توانید از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر به این دستگاه وصل شده و پس از نصب نرم افزار و درایور های مورد نیاز، عملیات فعال سازی کالر آیدی را بر روی دستگاه انجام دهید.

بعد از نصب کارت TE82494 و راه اندازی کالر آیدی بر روی خطوط شهری باید به سراغ برنامه ریزی این قابلیت مهم از طریق قسمت 11 نرم افزار برویم.

در قسمت 1-11 می توان تمامی برنامه ریزی های مربوط به کالر آیدی خطوط شهری سانترال 824 را انجام داد.

برای اضافه کردن و راه اندازی قابلیت کالر آیدی بر روی خطوط شهری باید مانند تصویر زیر از قسمت 1-11 تیک مربوط به هر خط شهری را فعال نماییم.

 

فعالسازی کالر آیدی سانترال 824 با نرم افزار

 

بعد از نصب کارت کالر آیدی باید بر روی تلفن ها و خطوط شهری دستگاه این قابلیت را تست نماییم و در صورتی که شماره فرد تماس گیرنده نمایش داده نشد، نوع سیگنال آن را تغییر دهیم.

*اگر کالر آیدی برای یک خط شهری فعال شده و با تغییر سیگنال هم شماره ی فرد تماس گیرنده بر روی تلفن نمایش داده نمی شود، باید دستگاه سانترال 824 را آپدیت نمود.

مهم ترین دلیل این کار این است که دستگاه قدیمی با کارت کالر آیدی جدیدی که روی آن نصب می شود دارای ورژن های متفاوت می باشند و همین امر باعث عدم نمایش کالر آیدی بر روی خطوط حتی با تغییر سیگنال نیز می شود.

 

فون سیستم به عنوان نمایندگی سیستم های مخابراتی و مجری پروژه های نصب، راه اندازی و برنامه ریزی مرکز تلفن پاناسونیک بهترین قیمت کارت کالر آیدی سانترال پاناسونیک را در اختیار شما قرار می دهد.

برای اطلاع از بهترین قیمت سانترال پاناسونیک، کارت سانترال و تلفن سانترال با تیم مشاوره و خرید شرکت تماس بگیرید یا از صفحات زیر دیدن کنید.

 

قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک

قیمت تلفن سانترال پاناسونیک

قیمت کارت سانترال پاناسونیک

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرطرفدار ها

تمامی حقوق وب سایت متعلق به قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک – تلفن سانترال – آموزش سانترال - کپی رایت 2021
Tellephone