• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

سانترال چیست؟ انواع سانترال پاناسونیک

سانترال چیست؟

نام نویسنده : dehghan

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۸

بر چسب ها :

دسته بندی : آموزش, آموزش سانترال 824, آموزش سانترال NS500, آموزش سانترال TDA و TDE, آموزش سانترال پاناسونیک

سانترال چیست؟ و چه نقشی در مدیریت تماس ها و پاسخگویی بهتر به تماس های وارد شده از طرف مشتریان دارد؟ این سوالی است که امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کار از خود می پرسند و به دنبال آشنایی بیشتر با این دستگاه ها هستند.

در این مطلب قصد داریم ضمن بررسی تعریف اولیه سانترال یا مرکز تلفن، انواع سانترال پاناسونیک را نیز به شما معرفی نماییم تا بتوانید متناسب با نیاز خود، یکی از این مدل ها را خریداری نموده و در محیط کسب و کار خود استفاده نمایید.

البته امروزه با توجه به اهمیت سرعت و کیفیت ارتباطات، استفاده از مرکز تلفن های غیرتجاری مانند ایزابل نیز گسترده شده است که فون سیستم در این زمینه، ضمن ارائه تجهیزات با بهترین قیمت، خدمات نصب و پشتیبانی رایگان یکساله را نیز به صورت ویژه به مشتریان ارائه می نماید.

سانترال چیست؟

سانترال یا مرکز تلفن دستگاهی است که ارتباط میان خطوط داخلی ها با همدیگر برای استفاده از خطوط شهری را برقرار می کند.

در واقع یک مرکز تلفن خطوط شهری را دریافت نموده و آن را بین تعداد زیادی از دلخواهی ها تقسیم می کند.

شاید در فیلم های قدیمی دیده باشید که یک نفر در اتاق سرور نشسته باشد و کار برقراری ارتباط میان تماس های وارد شده با داخلی های یک سازمان و یا شرکت را برقرار نماید.

امروزه این کار توسط دستگاه سانترال که به مرور زمان پیشرفت نموده و مدل های جدیدتری از آن ارائه شده است، انجام می شود.

به طور کلی می توانید در توضیح سانترال چیست؟ به این نتیجه برسید که مرکز تلفن ها کار ارتباطات را راحت تر کرده و سرعت بالاتری به آن داده است.

این دستگاه ها می توانند امکاناتی مانند تلفن گویا یا همان منشی اپراتوری، نمایش شماره تماس گیرنده، امکان ارتباط داخلی ها به صورت رایگان، امکان مدیریت تماس های شهری، زمانبندی دستگاه برای مشخص نمودن شیفت کاری و … را در اختیار شرکت ها قرار دهند.

انواع سانترال پاناسونیک

مراکز تلفن یا سانترال از گذشته تاکنون تغییرات زیادی داشته است و شرکت های مختلفی نیز در این زمینه به تولید مدل های مختلف روی آورده اند.

پاناسونیک به عنوان یکی از شرکت های محبوب و مطرح در زمینه تولید لوازم اداری، به عنوان یکی از شناخته شده ترین برند ها برای تولید سانترال یا مرکز تلفن شناخته می شود.

امروزه در کشورمان با توجه به امنیت و پایداری بالا و همچنین امکانات بسیار مناسبی که در این دستگاه ها قرار داده شده است، شاهد گستردگی مدل های مختلف سانترال پاناسونیک هستیم.

بعد از درک بهتر سانترال چیست؟ باید با انواع سانترال پاناسونیک به عنوان یک مرجع معتبر در این زمینه آشنا شویم.

سانترال پاناسونیک به دسته بندی کم ظرفیت، پرظرفیت و تحت شبکه تقسیم می شوند.

تیم فون سیستم به عنوان ارائه کننده بهترین قیمت سانترال پاناسونیک، خدمات ویژه، بی نظیر و کاملی را در زمینه نصب، راه اندازی و برنامه ریزی این دستگاه ها به مشتریان و همکاران عزیز ارائه می کند.

برای مشاهده به روزترین و مناسب ترین قیمت ها می توانید از فروشگاه فون سیستم دیدن نمایید.

 

سانترال کم ظرفیت 824

یکی از قدیمی ترین و البته پرکاربردترین سانترال هایی که به خصوص برای کسب و کار های کوچک می توانیم از آن استفاده نماییم، سانترال پاناسونیک 824 است.

این دستگاه که در دو مدل TEM824 و TES824 در بازار یافت می شوند از ظرفیت مناسبی برای راه اندازی کسب و کار های خانگی و کوچک برخوردار هستند.

 

سانترال 824 پاناسونیک

به دلیل اینکه سانترال TES824 در ظرفیت پیش فرض و اولیه خود  بعد از خرید، دارای 3 خط شهری و 8 خط داخلی است، به سانترال های 3 به 8 نیز مشهور شده اند.

سانترال TEM824 در واقع همان سانترال TES824 است با این تفاوت که یک کارت با ظرفیت 3 خط شهری و 8 داخلی از طرف شرکت پاناسونیک به صورت پیش فرض بر روی آن نصب شده است.

پس در توضیح سانترال چیست؟ بهتر است بدانید که سانترال TEM824 در ظرفیت اولیه خود 6 خط شهری و 16 داخلی دارد.

ظرفیت نهایی این دو مدل به صورت 8 خط شهری و 24 داخلی است.

نکته ای که باید در مورد مرکز تلفن کم ظرفیت پاناسونیک بدانید این است که تلفن های آنالوگ و هایبرید بر روی خطوط داخلی راه اندازی می شوند.

هر دو دستگاه به صورت پیش فرض یک کانال تلفن گویا بر روی خود دارند که برای راه اندازی یک کانال همزمان دیگر می توانید از کارت TE82491 پاناسونیک استفاده کنید.

برای راه اندازی خطوط شهری و استفاده از قابلیت نمایش شماره تماس نیز می توانید از کارت کالر آیدی برای سه خط شهری استفاده کنید.

انواع سانترال پاناسونیک پرظرفیت

بعد از پیشرفت کسب و کار ها و رشد ارتباطات، شرکت های تولید کننده از جمله پاناسونیک به فکر ارتقاء ظرفیت مرکز تلفن ها افتادند و به همین دلیل سانترال های پرظرفیت پاناسونیک با ظرفیت های بالاتر نسبت به مرکز تلفن های کم ظرفیت وارد بازار شدند.

بعد از دسته بندی انواع سانترال پاناسونیک و اطلاعاتی در مورد سانترال چیست؟ بهتر است بدانید که سانترال های پرظرفیت به سری های TDA، TDE و NS تقسیم می شوند.

قیمت تلفن NT546 پاناسونیک

 

هر کدام از این سری ها در مدل های مختلفی وارد بازار شده اند تا کاربران بتوانند متناسب با نیاز خود یکی از آن ها را خریداری نموده و از امکانات آن برای کسب و کار خود استفاده کنند.

البته علاوه بر ظرفیت بالاتر، سانترال های TDA، TDA و NS از امکانات بیشتری نیز نسبت به سانترال 824 پاناسونیک بهره مند هستند.

سانترال TDA پاناسونیک

سانترال یا مرکز تلفن سری TDA پاناسونیک از جمله سانترال های آنالوگ پاناسونیک به حساب می آیند.

این دستگاه ها در مدل های زیر در بازار یافت می شوند که هر کدام از آن ها دارای ظرفیت خاصی در استفاده از خطوط شهری و داخلی هستند.

TDA100/200/600/100D/100DBA/100DBP

سانترال TDA100D جدیدترین مدل این سری است که از 4 داخلی دیجیتال که با قابلیت بک تو بک به 8 داخلی می رسد، نیز پشتیبانی می کند و البته تلفن های هایبرید روی آن نصب نمی شوند.

بقیه مدل های سری TDA به صورت پیش فرض هیچ ظرفیتی روی خود ندارند.

 

سانترال TDA پاناسونیک

 

 

سانترال TDA600 می تواند از طریق کارت سانترال TDA6110 و کارت سانترال فرعی TDA6111 به شلف های توسعه وصل شده و می تواند ظرفیت های بسیار بالایی را در اختیار سازمان ها و شرکت ها قرار دهد.

با نصب کارت مناسب می توانید امکاناتی مانند تلفن گویا، خطوط شهری، خطوط داخلی، کالر آیدی و … را روی همه این مدل ها داشته باشید.

 

سانترال چیست؟ و بررسی مشخصات سانترال TDE پاناسونیک

در ادامه آشنایی با مفهوم سانترال چیست؟ باید به بررسی سانترال TDE که به عنوان سانترال های تحت شبکه شناخته می شوند، بپردازیم.

استفاده از شبکه و بستر ویپ که در این دستگاه ها قابل برنامه ریزی است، باعث بالا رفتن کیفیت برقراری تماس و امکاناتی مانند پشتیبانی آسان تر، کاهش هزینه های سیم کشی، امکان جابجایی آسان و … می شود.

دستگاه های سانترال پاناسونیک سری TDE در مدل های TDE100/200/600 به بازار ارائه شده اند که ظرفیت آن ها مانند مدل های مشابه در سری TDA است.

این دستگاه ها نیز به صورت پیش فرض هیچ ظرفیت اولیه ای روی خود ندارند و برای استفاده از امکاناتی مانند راه اندازی خطوط شهری، خطوط داخلی، منشی تلفنی گویا و … باید کارت مناسب را خریداری و روی دستگاه نصب نمایید.

فون سیستم در راستای خدمات بی نظیر خود، بهترین قیمت کارت سانترال پاناسونیک را در اختیار مشتریان قرار می دهد.

سانترال سری NS پاناسونیک

جدیدترین و به روزترین مدل سانترال پاناسونیک به سری NS اختصاص یافته است که می توانید از آن برای همه کسب و کار ها استفاده نمایید.

با توجه به مفاهیمی که در مورد سانترال چیست؟ و انواع سانترال پاناسونیک بیان کردیم می توان گفت، در واقع با توجه به ظرفیت اولیه و همچنین قابلیت های ارتقایی که  در این مرکز تلفن پاناسونیک قرار داده شده است، می توانید به راحتی از آن برای کسب و کار های خانگی، کوچک، متوسط و حتی بزرگ استفاده کنید.

این سانترال ها که کاملاً تحت شبکه و آی پی می باشند، به صورت پیش فرض بر روی خود دو کانال تلفن گویا و همچنین 6 خط شهری دارند.

 

سانترال NS500 پاناسونیک

نکته مهم و جذاب در مورد سانترال سری NS به پشتیبانی این مرکز تلفن ها از همه تلفن های آنالوگ، دیجیتال و آی پی پاناسونیک بر می گردد که به کاربران اجازه می دهد تا با توجه به نیاز و البته هزینه های خود، هر کدام از این مدل ها را خریداری نمایند.

برای بهره مندی از قابلیت ویپ در سانترال NS که در مدل های NS500/700/100 در بازار یافت می شود، باید از کارت DSP استفاده نمایید.

با نصب کارت DSP روی این مرکز تلفن ها، ظرفیت منشی تلفنی گویا به 32 کانال همزمان افزایش یافته و 4 لایسنس برای راه اندازی تلفن های IP سری NT نیز به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

با توجه به مطالبی که در مورد سانترال چیست؟ و نقش آن در مدیریت تماس ها بیان می توان نتیجه گرفت که سانترال های سری NS که کاملاً تحت شبکه هستند، به عنوان یک گزینه ایده آل برای همه کسب و کار ها در نظر گرفته می شود.

سانترال تحت شبکه و کم ظرفیت HTS32

 

سانترال HTS32 پاناسونیک

بعد از معرفی مدل های مختلف سانترال پاناسونیک در توضیح سانترال چیست؟ به بررسی یکی از مدل های جذاب این شرکت که امکانات ویژه ای نیز دارد می پردازیم.

پاناسونیک برای اینکه کسب و کار های کوچک نیز بتوانند از قابلیت های تحت شبکه بودن و امکاناتی مانند راه اندازی سیپ ترانک استفاده نمایند، سانترال یا مرکز تلفن HTS32 را تولید و روانه بازار نموده است.

این دستگاه از 4 خط آنالوگ و 6 خط  شهری سیپ (ظرفیت نهایی دستگاه 8 خط شهری است) و همچنین 24 خط داخلی (24 داخلی سیپ / 8 داخلی آنالوگ) پشتیبانی کند.

قابلیت هایی مانند دیزا 4 کانال یا همان منشی تلفنی و صندوق صوتی 4 کانال به صورت پیش فرض بر روی این دستگاه قرار داده شده اند.

از دیگر امکانات سانترال HTS32 به عنوان یک سانترال کم ظرفیت و تحت شبکه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

امکان راه اندازی تلفن های نرم افزاری

امکان لینک شدن با دوربین های IP

روتر داخلی مجهز به وای فای

 

برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات در مورد قیمت تلفن سانترال و دیگر تجهیزات، فون سیستم را در اینستاگرام دنبال نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرطرفدار ها

تمامی حقوق وب سایت متعلق به قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک – قیمت تلفن سانترال – قیمت کارت سانترال – تجهیزات شبکه - کپی رایت 2020 | طراحی وب سایت توسط دارکوب
Tellephone