برای اطلاع از قیمت روز محصولات لطفا تماس بگیرید.

ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل به صورت گام به گام

ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل در چند حالت مختلف انجام می شود و شما می توانید برای هر داخلی، تنظیمات مخصوص را انجام دهید تا مکالمات آن داخلی ضبط شود یا در هیچ صورتی اجازه ضبط مکالمه به آن داخلی داده نشود. در بسیاری از موارد ممکن است شرکت ها و کسب و کار ها اجازه ضبط مکالمات به برخی از داخلی های مهم مانند حسابداری را ندهد که برای اینکار می توانید از تنظیماتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، استفاده کنید.

ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل

تمامی تنظیمات مربوط به ضبط مکالمات یک داخلی در مرکز تلفن های ایزابل، در بخش Recording Options قرار گرفته است و شما در این بخش می توانید براساس نیاز خود، مکالمات را برای هر داخلی به صورت خودکار ضبط نموده یا به آن اجازه دهید تا در شرایط خاصی، مکالمات را با فشار دادن کلید های مختلف ضبط نماید.

به صورت پیش فرض ضبط مکالمه برای هیچ کدام از داخلی های ساخته شده در ایزابل، فعال نیست و این حالت روی don’t care قرار دارد. این یعنی ایزابل مکالمات داخلی های شما را ضبط نمی کند اما در صورتی که هر داخلی قصد داشته باشد، مکالمه مورد نظر خود را در هر زمانی ضبط کند فقط کافی است عدد یک و سپس ستاره را فشار دهد. این کد های مربوط به ضبط مکالمات و داخلی های مختلف در تنظیمات استریسک قابل تغییر هستند و شما می توانید تنظیمات مربوط به این کد برای ضبط مکالمات داخلی های ایزابل را با توجه به چیزی که مد نظر خودتان است تغییر دهید.

3 حالت ضبط مکالمه ایزابل

به صورت پیش فرض همانطور که گفته شد تنظیمات ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل روی گزینه don’t care قرار دارد که در این حالت هیچ مکالمه ای به صورت خودکار ضبط نمی شود و هر داخلی می تواند با فشار دادن عدد یک و سپس ستاره به راحتی در هر بخشی از مکالمه خود با مشتریان، اقدام به ضبط آن نماید.

دو حالت دیگر در تصاویر نشان داده می شود.

ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل

در حالت never حتی با فشار دادن کد های مختلف نیز نمی توانید مکالمات یک داخلی را ضبط نمایید.

در حالت always نیز همانطور که از اسم آن پیداست، به صورت خودکار تمامی مکالمات آن داخلی ضبط می شود. در این حالت نیازی به هیچ گونه فشار دادن کد یا کللید خاصی نیست و همه مکالمات ضبط می شود.

وضعیت های 4 گانه ضبط مکالمات

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، در 4 حالت مختلف براساس تماس های ورودی و خروجی می توانید عملیات ضبط مکالمات و تنظیمات آن ها را برای هر داخلی انجام دهید. در ادامه این 4 حالت را بررسی می کنیم. اینکه در چه حالتی ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل برای شما فعال باشد یا خیر کاملاً به استراتژی و سیاست های سازمان شما بستگی دارد.

  • Inbound External Calls : تماس های وارد شده از طرف خطوط شهری ( تماس های مشتریان با آن داخلی)
  • Outbound External Calls :  تماس های داخلی مورد نظر با مشتریان در خارج از سازمان
  • Inbound Internal Calls : تماس های ورودی از دیگر داخلی های سازمان
  • Outbound Internal Calls : تماس های خروجی به مقصد دیگر داخلی های سازمان و شرکت

اولویت بندی ضبط مکالمات در ایزابل

اولویت بندی ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل

با توجه به اینکه در حالت های مختلفی برای تماس های ورودی و خروجی می توانیم ضبط مکالمات را فعال یا غیرفعال کنیم ممکن است مشکلاتی در تنظیمات و اولویت بندی ضبط مکالمات به خصوص در هنگام تماس بین داخلی ها به وجود بیاید.

برای جلوگیری از این کار یک بخش به نام Record Priority Policy  در ایزابل قرار داده شده است که شما باید تنظیمات مربوط به آن داخلی و سطح اولویت بندی تنظیمات آن را مشخص نمایید تا در هنگام ضبط مکالمات از این اولویت بندی استفاده نموده و تنظیمات مربوط به داخلی که اولویت بندی بالاتری دارد را اجرا نماید.

به عنوان مثال تنظیمات ضبط مکالمات برای داخلی ۲۰۱ در بخش  Outbound Internal Calls را روی Always قرار داده اید و در دخلی ۲۰۲ شما Inbound Internal Call  را روی never قرار داده اید تا در این حالت تماس های ورودی به هیچ عنوان ضبط نشوند. در این حالت داخلی ۲۰۱ یک تماس با داخلی ۲۰۲  بر قرار می کند.

طبق تنظیمات ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل در این بخش، برای داخلی 201 مکالمات باید ضبط شوند اما تنظیمات 202 می گوید که تماس نباید ضبط شود. در این حالت ایزابل به سراغ اولویت بندی داخلی ها می رود و هر داخلی که اولویت بندی بالاتری داشته باشد، تنظیمات آن را در این بخش اجرا می کند.

مشاهده مکالمات ضبط شده

برای اینکه بتوانید مکالمات ضبط شده و فایل های آن ها را مشاهده کنید باید وارد پنل ایزابل خود شده و در بخش PBX وارد بخش CALL RECORDING شوید.

صفحه ای برای شما ظاهر می شود که در این بخش می توانید تمامی اطلاعات مربوط به مکالمات داخلی هایی که ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل برای آن ها فعال بوده است را مشاهده نمایید.

با توجه به میزان رم و حافظه ای که برای سیستم ایزابل خود و در بخش ضبط مکالمات در نظر بگیرید می توانید مکالمات مختلف را روی این سیستم در مدت زمان خاصی ضبط نمایید. بهتر است هر از گاهی این مکالمات را در صورتی که اطلاعات شما بسیار مهم است به یک هارد جانبی منتقل کنید تا در صورت پر شدن حافظه بتوانید عملیات ضبط مکالمات داخلی ها در ایزابل را برای تماس های جدید نیز داشته باشید.

علاوه بر این آموزش عملی می توانید از سایر مقالات آموزش ایزابل و آموزش سانترال پاناسونیک نیز برای برطرف کردن تمامی مشکلات کسب و کار خود در ارتباطات مختلف استفاده نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پشتیبانی ویپ
لیست قیمت تلفن سانترال پاناسونیک
آموزش سانترال پاناسونیک
تلفن گرنداستریم
سبد خرید

به بزرگترین مرکز فروش، نصب و برنامه ریزی سانترال و تجهیزات ویپ خوش آمدید... لطفاً برای اطلاع از آخرین قیمت خدمات و تجهیزات با تیم پشتیبانی واتساپ در تماس باشید.