02147763 خط ویژه

phonsystem@yahoo.com
02147763 خط ویژه

تنظیمات ساخت Ring Group در ایزابل

ساخت ring group در ایزابل

گروه بندی داخلی ها یکی از مهم ترین امکانات هر دستگاه سانترالی است که به شما این امکان را می دهد که تماس های ورودی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت نمایید.  با توجه به سوالاتی که در زمینه ساخت Ring Group در ایزابل وجود داشت در این مقاله قصد داریم به صورت کامل این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

برای کسب و کار هایی که بخش های مختلفی دارند و می خواهند مشتریان به راحتی با تمامی داخلی های آن قسمت در ارتباط باشند، راه اندازی و ساخت گروه های تماس در ایزابل می تواند بهترین گزینه باشد.

در صورتی که با مطالعه این مطلب نتوانستید مشکلات خود را در زمینه راه اندازی و ساخت Ring Group در ایزابل برطرف نمایید، می توانید از طریق پشتیبانی آنلاین فون سیستم با تیم ما در ارتباط باشید.

این موضوع را هم در نظر داشته باشید که فون سیستم علاوه بر تجهیزات شبکه و ویپ، بهترین قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک را نیز به فروش می رساند و البته خدمات آن ها را با پشتیبانی آنلاین و رایگان نیز انجام می دهد.

 

ساخت Ring Group در ایزابل

ما برای این آموزش بنا را بر این می گذاریم که شما تمامی مقالات قبلی آموزش ایزابل را مطالعه کرده اید و به راحتی می توانید به آن وارد شده و بخش های مختلف آن را می شناسید.

مقالات کاربردی
مزایای مرکز تلفن ایزابل نسبت به سانترال پاناسونیک

پس با توجه به شناختی که شما در این زمینه از ایزابل دارید، برای ساخت ring group از منوی سمت چپ PBX > PBX Configuration  را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی باید از منوی جدید، گزینه Ring Group را انتخاب کنید و پس از آن از منوی سمت راست گزینه Add Ring Group را انتخاب کنید تا بتوانید عملیات ساخت Ring Group در ایزابل را ادامه دهید.

تمامی این مراحل را می توانید با توجه به تصاویر زیر انجام دهید.

 

آموزش Ring Group در ایزابل

تنظیمات RING GROUP در ایزابل

بعد از اینکه وارد قسمت ساخت Ring Group در ایزابل شدید و یک رینگ گروپ جدید را انتخاب کردید باید به سراغ تنظیمات آن بروید و تمامی تنظیمات را با توجه به تعریفی که در ادامه ارائه می شود و البته با توجه به نیاز خودتان به ترتیب برای هر گروه انجام دهید.

باز هم با توجه به روالی که در گذشته برای آموزش ایزابل در پیش گرفته بودیم، بنا را بر این می گذاریم که شما تمامی اطلاعات لازم را دارید و بخش های مهم و کاربردی در ساخت Ring Group در ایزابل را مورد بررسی قرار می دهیم.

مقالات کاربردی
ساخت اطلاعیه (announcement) در ایزابل
تنضیمات Ring Group در ایزابل

Ring-Group Number: در این بخش باید یک شماره برای گروه خود مشخص کنید.

نکته: توجه داشته باشید این شماره نباید با شماره داخلی و یا شماره های صف (صف انتظار در ایزابل) تداخل داشته باشد.

Group Description: برای اینکه در مراحل بعدی تنظیمات بتوانید در سریع ترین زمان ممکن متوجه شوید که گروه مورد نظر به چهمنظوری تشکیل شده است، بهتر است یک توضیح کوتاه برای گروه خود بنوسید.

Ring Strategy: در این قسمت می توانید از بین گزینه های مختلف که در ادامه توضیح می دهیم، یک الگوی زنگ خوری مشخص کنید.

  • Ringall: همه دخلی ها با هم زنگ می خورند و در صورتی که هر داخلی تماس را پاسخ دهد بقیه داخلی ها قطع می شوند.
  • Hunt: داخلی ها به صورت چرخشی زنگ می خورند.
  • MemoryHunt : در این استراتژی داخلی اول ابتدا زنگ می خورد در صورتی که پاسخگو نباشد داخلی اول و دوم با هم زنگ می خورد و اگر دوباره هیچکدام پاسخگو نباشند داخلی اول و دوم و سوم با هم زنگ می خورند و این روند تا پاسخگویی تماس ادامه پیدا می کند
  • First available: اولین داخلی آزاد زنگ خواهد خورد.
مقالات کاربردی
اتصال سیپ ترانک مخابرات به سرور ایزابل

با توجه به نیاز خود و البته نوع پاسخگویی تماس در آن بخش و گروه می توانید هر کدام از گزینه های بالا را انتخاب کنید.

 

خوب بعد از انتخاب نوع زنگ خوری در هنگام ساخت Ring Group در ایزابل باید به سراغ دیگر تنظیمات برویم.

Ring Time : می توانید زمان زنگ خوری داخلی ها را تعیین کنید.

Extension List : لیست داخلی هایی که در صف قرار می گیرند.

Announcement: صدایی که تماس گیرنده قبل از متصل شدن به گروه می شنود.

Play Music On Hold : در این قسمت می توانید انتخاب کنید که تماس گیرنده در زمان انتظار برای پاسخگویی صدای زنگ بشنود و یا موزیک انتظار.

بعد از انجام دقیق موارد بالا، قسمت Destination if no answer   را هم می توانید با توجه به نیاز خود به هر قسمتی از سیستم متصل کنید.لی

انجام این تنظیمات حتما به نوع نیاز شما بستگی دارد و البته بهتر است اگر از گروه داخلی استفاده می کنید، تنظیمات ساخت Ring Group در ایزابل را نیز انجام دهید تا بتوانید مدیریت بهتری نسبت به زنگ خوری داخلی های خود که در یک گروه قرار گرفته اند داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات پوسته -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تعیین کنید
سبد خرید