برای اطلاع از قیمت روز محصولات لطفا تماس بگیرید.

برنامه ریزی سانترال NS500 پاناسونیک از 0 تا 100 به صورت عملی

آموزش جامع برنامه ریزی سانترال ns500
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

برای برنامه ریزی سانترال NS500 پاناسونیک باید ابتدا از طریق یک مرورگر وارد محیط برنامه ریزی دستگاه شده و از طریق آموزشی که در ادامه در اختیار شما قرار داده می شود، به راحتی تمامی قسمت های مختلف دستگاه را تنظیم کنید. علاوه بر این آموزش در مورد برنامه ریزی سانترال NS500 پاناسونیک شما می توانید با مشاهده مقالات تخصصی که در این زمینه بر روی وب سایت قرار گرفته است به راحتی تمامی قسمت های مختلف دستگاه را با توجه به نیاز سازمان برنامه ریزی نمایید.

 آموزش برنامه ریزی سانترال NS500

برای برنامه ریزی سانترال NS500 اولین کار بعد از سیم کشی های لازم و اتصالات فیزیکی ، برقراری ارتباط بین دستگاه سانترال و کامپیوتر شماست.

چون این سانترال تحت شبکه است، به وسیله یک کابل شبکه که یک سر آن به لپ تاپ و سر دیگر آن به پورت شبکه سانترال وصل است، می توان ارتباط بین سانترال و لپ تاپ را برقرار کرد و پس از بررسی های مهم در زمینه اتصال صحیح، باید وارد محیط وب سانترال NS500 شد.

برای اینکه بتوانید وارد محیط برنامه ریزی دستگاه شوید، باید از اتصال درست سانترال به شبکه و در شبکه قرار گرفتن آن مطمئن شوید. برای تست اتصال NS500 به شبکه باید از CMD استفاده کنید.

CDM را می توانید در قسمت سرچ سیستم خود پیدا کنید.

همان طور که گفتیم قبل از ورود به محیط وب و کانفیگ سانترال NS500 ، با استفاده از دستور  ping  و وارد کردن آی پی مرکز تلفن که به صورت پیش فرض168.192.0.101  است میتونید برقراری ارتباطتون رو چک کنید.

زمانی که اتصال به درستی برقرار نشده باشد، بعد از وارد کردن IP مرکز تلفن مانند تصویر زیر پیامی برای شما می آید که حاکی از عدم برقراری ارتباط است.

برای رفع این مشکل باید به طور دستی به لپ تاپ یا کارت شبکه لپ تاپ، آی پی بدهیم.

IP دادن به مرکز تلفن و برنامه ریزی سانترال NS500

وارد تنظیمات کارت شبکه شده سپس روی Change Adapter Settings کلیک کنید.

حالا Ethernet را باز کنید و Properties را انتخاب کنید.

در این مرحله با کلیک روی ip version4 می توانید در رنج صفر به سیستم خود آی پی بدهید.

نکته ای که باید توجه کنید این است که، به طور پیش فرض شما روی گزینه obtain an IP address automatically  قرار دارید که باید تغییر کند.

در نتیجه شما گزینه Use the following IP address را انتخاب کنید تا بتوانید به صورت دستی به سیستم خود آی پی بدهید و برای برنامه ریزی سانترال NS500 خود وارد سیستم شوید.

دستگاه NS500 برای وصل شدن، ارتباط و برنامه ریزی، نیاز به نرم افزار جانبی خاصی ندارند و ما از طریق محیط وب و مرورگرها می تونیم به NS500 برنامه بدیم.

فقط باید به این نکته دقت کنیم، زمانی که به وسیله ی کابل شبکه  ارتباط سانترال NS500 و لپ تاپ را برقرار کردیم باید حتما به سیستم خود در رنج صفر آی پی سانترال رو بدهید.

نکته مهم: اگر دیوایس یا روتری دارید که به سیستم ها و کلاینت ها IP میده و رنجش با رنج NS500 یکی هست، دیگه نیازی به تنظیمات این بخش برای کانفیگ سانترال ندارید زیرا سیستمتون آی پی میگیره و به سانترالتون وصل میشه.

آی پی دادن به صورت دستی تنها زمانی است که به طور مستقیم سانترال رو با سیستم متصل می کنیم.

برای آی پی دادن هم این دو نکته باید رعایت شود.

اولا: آدرس آی پی همان طور که قبلا گفتیم در رنج صفر باشد مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱۹ عدد آخر هر عددی می تواند باشد به جز ۱۰۱.

ثانیا: Subnet Mask باید ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ قرار بگیرد.

به شکل زیر دقت کنید.

در انتها باید ok رو بزنید تا تنظیمات روی دستگاه اجرا شوند.

بعد از بستن پنجره تنظیمات این بخش، برای این که بتونید IP و subnet داده شده را مشاهده کنید، باید روی Ethemet کلیک راست کنید و وارد گزینه status شوید و از قسمت جزییات ، آی پی و subnet داده شده را مشاهده کنید.

همان طور که در تصویر زیر می بینید برای شبکه کردن جهت تنظیمات و برنامه ریزی سانترال NS500 نیازی به DNS و گیت وی نداریم.

حالا اگه با دستور Ping مجددا بخواهیم برقراری ارتباط دستگاه ها رو چک کنیم، خواهیم دید ارتباط فیزیکی برقرار شده است.

ورود به کنسول نرم افزار و برنامه ریزی سانترال NS500

پس از اطمینان از برقراری ارتباط بین سانترال و سیستم، در ادامه ی کار باید آی پی سانترال NS500 را به صورت پیش فرض در مرورگر خود وارد کنید.

*توصیه می شود از مرورگر کروم برای اینکار استفاده نمایید.

بعد از وارد کردن آی پی سانترال، خوهید دید وارد کنسول NS500 شده اید.

از این جا به بعد می توانید برنامه ریزی سانترال NS500 را شروع کنید.

در ادامه، برای وارد شدن به کنسول NS500 جهت تنظیمات و برنامه ریزی سانترال NS500، ابتدا باید Username و Password سانترال NS500 را وارد کنید.

در این سانترال ها به طور پیش فرض username به طور دقیق کلمه INSTALLER (با حروف بزرگ) و پسورد ۱۲۳۴ است.

خب بعد از زدن Enter کیبرد وارد کنسول سانترال می شید و به طور اتوماتیک در زیرمجموعه Slot از مجموعه ی configuration قرار می گیرید (بخش 1-1)

برنامه ریزی کارت ها و ترانک های سانترال NS500

در این بخش می تونید مرکز NS500 خود را مشاهده کنید و همچنین همه اسلات های سانترال خود را ببینید.

همان طور که در تصویر داریم:

کارت شماره ۱:

در واقع این کارت، اسلات شماره ۱ است.

کارت شهری LCOT6 در این اسلات قرار دارد و می تواند در برنامه ریزی سانترال NS500، تعداد ۶ خط شهری رو راه اندازی کند و به صورت پیش فرض روی سانترال NS500 پاناسونیک قرار دارد.

کارت شماره ۲:

کارت DLC2، اسلات شماره ۲ است که بر روی زوج های <سفید/نارنجی > و <سفید/سبز > طبق استاندارد B می تواند تعداد دو داخلی دیجیتال را راه اندازی کند.

هر کدام از تلفن های دیجیتال می تواند به روش بک تو بک یک تلفن دیجیتال دیگر را نیز راه اندازی کند.

پس در حالت حداکثر، ما می تونیم چهار تلفن دیجیتال را راه اندازی کنیم.

کارت شماره ۳:

این کارت MCSLC16 نام دارد و اسلات شماره ۳ محسوب می شود که توانایی راه اندازی ۱۶ خط داخلی آنالوگ را دارد.

به طور کلی توسط دو کارت DLC2 و MCSL16 می توان حداکثر ۲۰ داخلی آنالوگ و دیجیتال را راه اندازی کرد.

اسلات ۴ و ۵:

کارت های سانترال NS500 انواع مختلفی دارند و با توجه به ظرفیت و نیاز سازمان ها انتخاب می شوند.

قابلیت خوبی که برنامه ریزی سانترال NS500 دارد، به شما این امکان را می دهد تا از کارت های مرکز تلفن NS500 به صورت مجازی استفاده کنید.

برای استفاده ی مجازی از کارت های خارجی باید آنها را در اسلات ۴ و ۵ به شکل مجازی قرار داد.

برای این هدف کافیست به باکس Trunk Slot Card بروید (تمامی کارت های سانترال NS500 در این باکس موجود است).

سپس با انتخاب کارت مد نظر و دراگ کردن آن به سمت محل مد نظر، می تونید از آن کارت به طور مجازی استفاده کنید و تنظیمات مدنظرتونو انجام بدید.

در شکل زیر به طور مثال، کارت LCOT6 را در جایگاهش قرار داده ایم.

همان طور که گفتیم در برنامه ریزی سانترال NS500 به دلیل این که این کارت ها به طور فیزیکی در دستگاه سانترال ما نصب نیست چراغ ال ای دی آن سبز نمی شود.

در شکل زیر با دایره قرمز تو خالی مشخص است.

برای پاک کردن کارت مورد نظر کافیست موس را روی آن نگه دارید.

سپس پنجره ای برای شما باز می شود که با کلیک روی گزینه Delete می توانید آن کارت را پاک کنید.

در شکل به دایره قرمز رنگ توپر توجه کنید.

خب طبق شکل زیر فلش سفید رنگ محل اتصال کابل شبکه را نشان می دهد. این پورت درواقع همان پورتی است که ما کابل شبکه را به آن وارد می کنیم تا بتوانیم برنامه ریزی دستگاه سانترال را شروع کنیم.

اسلات ۶ و ۷ :

در ادامه ی برنامه ریزی سانترال NS500 ، اسلات های ۶ و ۷ را داریم که مربوط به داخلی های ما می شوند و ما با انتخاب کارت داخلی مناسب می توانیم آن را پر کنیم.

کارت های این بخش، همانند آنچه گفتیم، به طور مجازی در سانترال نصب می شوند، با این تفاوت که باکس آنها سمت راست کارت های ترانک قرار گرفته است.

با قرار دادن یک کارت داخلی ۱۶ پورتی مانند MCSLC16 یا DLC16 ظرفیت اولیه این سانترال پر می شود و دیگر امکان قرار گیری کارت دیگری وجود ندارد.

در واقع اسلات شماره ۷ زمانی قابل استفاده است که اسلات شماره ۶ که قبلا ۱۶ پورتی بود برداشته شود و به جای آن کارتی داخلی با پورتی کمتر قرار بگیرد مثلا مانند یک کارت های DLC8 ،  DHLC4 یا DHLC4 یا غیره.

کارت DHLC4 می تونه چهار داخلی هایبرید مثل گوشی ۷۷۳۰، چهار تلفن آنالوگ و یا ۴ تلفن دیجیتال که این چهار تلفن دیجیتال به روش بک تو بک به طور کل هشت داخلی دیجیتال می دهد را راه اندازی کنه و ما در صورتی که نیاز باشه می تونیم این کارتو خریداری کنیم و روی مرکز تماسمون قرار بدیم.

بررسی بخش دوم محیط برنامه ریزی NS500

بعد از بررسی کامل بخش اول یعنی SLOT به سراغ بخش دوم قسمت اول برنامه ریزی سانترال NS500  یعنی قسمت System می رویم.

این بخش شامل یازده زیر مجموعه است.

بررسی تنظیمات مهم برنامه ریزی سانترال NS500 در وب

۲-۱-۱ :

این قسمت Date & Time Settings نام دارد. در حقیقت این بخش مربوط به تنظیمات تاریخ و زمان است.

در صورتی که اطلاعات تاریخ و زمان با سیستم یکی نباشد، با این تنظیمات باید یکسان سازی کنیم تا زمانی که بر روی تلفن ها قابل نمایش است، درست و دقیق باشد.

۲-۲ :

یکی از قسمت های بسیار مهم و کاربردی این بخش قسمت Operator & BGM نام دارد و ما از این قسمت می تونیم اپراتورمون رو تعریف کنیم.

دوستان همون طور که می دونید اپراتور یا داخلی اپراتور می تونه یک داخلی یا گروهی از داخلی ها باشه.

اپراتور مربوط به قسمت پذیرش یا منشی است و تماس هایی که در مرکز تلفن مسیری را پیدا نکرده اند به سمت اپراتور روانه می شوند.

در شکل زیر تنظیماتی را مشاهده می کنید که به صورت پیش فرض روی سانترال NS500 پاناسونیک تعریف شده است (همان طور که مشخص است در صبح و ظهر و عصر و شب اپراتور پاسخگو داخلی ۱۰۱ است).

به عنوان مثال زمانی که ما تلفن گویا داریم، اگر تماس گیرنده به هیچ داخلی ارتباط پیدا نکند به صورت پیش فرض، تماسش به سمت اپراتور هدایت می شود.

در این بخش می تونیم برای اپراتورمون تعریف کنیم که در چه زمان هایی از شبانه روز یعنی صبح ، ظهر و شب، تماس ها به کدام داخلی ها وارد شود.

به عبارتی دیگر در برنامه ریزی سانترال NS500 ، برای هر تایم از شبانه روز می توانیم اپراتورهای مختلفی را مشخص کنیم.

از قسمت Destination Setting می تونیم نوع اپراتورمون رو مشخص کنیم که ما معمولا یک داخلی یا گروهی از داخلی ها را انتخاب می کنیم.

در قسمت BGM and Music on Hold تنظیمات موزیکی قرار دارد که قرار است، برای آن دسته از مخاطبان پشت خط، که در حالت انتظار هستند، پخش شود.

به این نوع موزیک اصطلاحا موزیک انتظار نیز می گویند.

موزیک انتظار می تونه از موزیک های داخلی خود سانترال باشه که ما در قسمت music on hold طبق شکل زیر می تونیم یکی را انتخاب کنیم همچنین با اتصال فیزیکی یک دستگاه خارجی مثل رادیو یا هر دستگاه دیگر به مرکز تماسمون می تونیم، موزیک دلخواهمون رو روی موزیک هولد قرار دهیم.

در قسمت Sound on Transfer از برنامه ریزی سانترال NS500 ، می تونیم به سانترال دستور بدیم که در حالت ترنسفر یا انتقال تماس، همان موزیکی را پخش کند که در حالت Music On hold بود و یا موزیکی را پخش که جدا از موزیک هولد است و موزیک دیگریست.

نکته: ارتباط دستگاه های خارجی یا اکسترنال به سانترال NS500 باید از طریق ورودی خطوط شهری یا کارت شهری انجام شود.

۴-۱-۱ :

هر تنظیماتی که در آیتم شماره ۴ قرار دارد مربوط به داخلی هاست.

همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید Extension settings جایی است که تمام برنامه ریزی مربوط به داخلی ها در این قسمت انجام میشه و ما می تونیم شماره داخلی ها اسم داخلی ها و هر تنظیمانی که بتونیم رو داخلی ها داشته باشیم رو در اینجا اعمال کنیم.

در جدول این بخش اولین ستون مربوط به Number است.

ستون دوم شماره های داخل ها قرار دارد که به طور پیش فرض از ۱۰۱ شروع شده و ما می تونیم اونها رو تغییر بدیم یا پاک کنیم.

ستون سوم اسم داخلی ها ، ستون چهارم و پنج و شش به ترتیب شلف ، اسلات و پورت سانترال را نشان می دهد.

منظور از شلف ( Shelf ) خود سانترال NS500 و شلف های ۵۲۰ است.

در مثال شکل زیر ما یک شلف NS500 بیشتر نداریم و داخلی های ۱۰۱ تا ۱۲۰ در شلف یک هستند.

همچنین در ستون Telephone Type می تونیم ببینیم داخلی ۱۰۱ تا ۱۰۴ در اسلات شماره ۲ ، داخلی های دیجیتال هستند.

اگر وارد اولین آپشن شوید و slot را انتخاب کنید (۱-۱) میبینیم اسلات شماره ۲ مربوط به کارت دیجیتال ماست و پورت های ۳و ۴ آن DXDP هستند یعنی همان back to back های ما که در جدول به شکل S-DPT نوشته شده اند.

درواقع DPT داخلی های دیجیتال ما هستند و SLT داخلی های آنالوگ ما هستند که در قسمت Port Type قابل نمایش هستند.

یادآوری می کنیم که برنامه ریزی سانترال NS500 در تنظیمات اولیه خودش قادر است تعداد ۲۰ داخلی را راه اندازی کند.

یکی از تفاوت های گوشی آنالوگ با دیجیتال در کنسول، نحوه تشخیص وصل شدن آنها به دستگاه سانترال است به گونه ای که زمان اتصال گوشی دیجیتال به سانترال، در ستون Telephone Type مطابق شکل زیر ( DPT( 40V را داریم و در صورت عدم اتصال  NO Connection ولی در گوشی های آنالوگ به دلیل این که دیتا تردد ندارد و فقط بوق داریم.

به همین دلیل ما متوجه اتصال گوشی به سانترال نمی شویم و هم در صورت اتصال و هم عدم اتصال unknown را مشاهده می کنیم .

این حالت برای همه کاربران در برنامه ریزی سانترال NS500 پیش آمده و متوجه منظور مطلب می شوند.

تنظیمات خطوط شهری سانترال NS500

در بخش دیگر از تنظیمات  4-1-1 ما مبحث COS را داریم که از بخش های مهم این قسمت است که دسترسی ها را به خطوط شهری برای داخلی ها فراهم می کند و اجازه می دهد داخلی ها از چه خطوطی استفاده کنند.

در ستون Extension PIN می تونیم برروی هر داخلی دلخواه کد بذاریم و داخلیمون رو با کد فعال کنیم.

سربرگ دوم از Extension setting، نامش Intercept Destination است که ما در این بخش تعریف می کنیم داخلی هامون در تایم های صبح، ظهر، عصر و شب در صورت عدم پاسخگویی به کدام داخلی زنگ بخورند.

به عنوان مثال در شکل زیر اگر تماس ورودی در تایم صبح به داخلی ۱۰۱ وارد بشود و داخلی ۱۰۱ تماس را پاسخگو نباشد ( when called party does not answer _Day ) تماس به سمت داخلی ۱۰۲ هدایت شود.

اگر در تنظیمات و برنامه ریزی سانترال NS500 به جای Day کلمه Lunch یا Break یا Night بود به ترتیب انتقال تماس ورودی از داخلی ۱۰۱ به داخلی ۱۰۲ را در صورت بی پاسخ ماندن مخاطب از جانب داخلی ۱۰۱ ، در تایم های ظهر ، عصر و شب داشتیم.

در سر برگ بعدی یعنی Intercept No Answer Time، تایم انتقال تماس را مشخص می کنیم به این معنی که بعد از چند ثانیه از این که فرد با شما تماس گرفت و شما پاسخگو نبودید این تماس ورودی انتقال پیدا کند.

به عنوان مثال در شکل زیر داریم داخلی ۱۰۱ بعد از گذشت پنج ثانیه از زنگ خوری که تقریبا دو تا زنگ تلفن می شود و زمان کوتاهی است در صورت عدم پاسخگویی به داخلی ۱۰۲ انتقال پیدا کند.

دلیل این کار آن است که در تنظیمات Intercept Destination انتقال تماس را روی داخلی ۱۰۲ انداختیم.

در بخش دیگری از تنظیمات و برنامه ریزی سانترال NS500 در قسمت داخلی ها، در سربرگ Option2 چند گزینه مهم و اساسی وجود دارد. همان گونه که در تصویر زیر مشاهده می کنید دو ستون کاربردی مهم در جدول این بخش دیده می شود.

ستون Automatic C waiting و ستون Manual C waiting.

پیش نیازی که لازم است در این قسمت بدانید این است که، تمامی تماس های ورودی به داخلی ها به دو بخش تقسیم می شود.

دسته اول تماس های بین داخلی هاست که به عنوان مثال داخلی ۱۰۱ با داخلی ۱۰۲ تماس می گیرد.

دسته دوم تماس های خارجی مثل تماس مشتریان که از بیرون با مرکز تماس ارتباط برقرار می کنند می باشند.

این گونه تماس ها وارد مرکز تماس می شوند و سپس طبق برنامه ریزی سانترال NS500 که از قبل داده بودیم، وارد داخلی مورد نظر می شوند.

Automatic C waiting گزینه ی بسیار مهمی است که باعث می شود صف انتظار مشتریانی که بیش از دو تماس همزمان دارند، فعال شود.

به عنوان مثال داخلی ۱۰۱ را در نظر بگیرید که داخلی اپراتور است و درحال مکالمه با شخصی قرار دارد و در همین لحظه به آن تماسی وارد می شود اگر Automatic C waiting فعال نباشد، تماس وارد شده ی پشت خط از دست خواهد رفت.

این اتفاق در مرکز تلفن خوشایند نیست زیرا هدف اصلی ما باید طوری باشد که هیچ تماسی از دست نرود.

برای این هدف برنامه ریزی سانترال NS500 راهکاری دارد، فقط کافیست call wait را برای داخلی مدنظر فعال کنیم.

با این کار داخلی مد نظر متوجه می شود تماسی پشت خط قرار دارد و مدیریت می کند که یا تماس در حال مکالمه را نگه دارد (hold) یا تماس در حال مکالمه را به پایان برساند.

Automatic C waiting در حالت پیش فرض خاموش است ( off ) و اگر آن را روی on قرار دهید، فعال می شود و تمامی تماس های خارجی ( تماس هایی که از طریق خطوط شهری وارد شدند ) پشت خطی می توانند، در صف انتظار قرار بگیرند.

در صورتی که بخواهیم کال ویت یا انتظار تماس را برای داخلی ها نیز فعال کنیم باید حتما از قسمت ۲ که System نام دارد وارد System Option بشید.

سپس از بخش call waiting گزینه Automatic call waiting for Extension call که به طور پیش فرض Disable است را روی Enable قرار دهید و در نهایت OK را بزنید.

با فعال کردن انتظار تماس برای داخلی ها و همچنین ON کردن Automatic C waiting می توانیم صف انتظار را برای یک داخلی فعال کنیم ، حالا در این صورت داخلی مد نظر ما برای تعداد تماس واردی که بیش از یکی باشد، صف انتظار دارد.

Manual C waiting تنظیماتی است که فقط مربوط به داخلی ها می شود و اگر باکس آن را باز کنید مطابق شکل زیر و گزینه BSS را انتخاب کنید Manual C waiting به صورتی فعال می شود که با وارد کردن عدد ۲ یک داخلی پشت خط داخلی دیگر قرار می گیرد.

به عنوان مثال داخلی ۱۰۶ می خواهد با داخلی ۱۰۱ تماس بگیرد و داخلی ۱۰۱ در حال مکالمه است.

در اینجا داخلی ۱۰۶ باید عدد ۲ را بزند تا بتواند پشت خط ۱۰۱ قرار بگیرد.

مفهوم این عمل به این معنی است که به صورت اتومات Call Wait داخلی ۱۰۱ فعال نیست و داخلی ۱۰۶ باید به صورت دستی عدد ۲ را بزند تا بتواند در صف انتظار ۱۰۱ قرار بگیرد.

۴-۱-۲ : انتقال تماس در سانترال NS500

تنظیمات این بخش مشخص می کند که تغییر مسیرهای تماس های ورودی بر روی چه داخلی هایی قرار بگیرد که کامل تر از بخش ۱-۱-۴ است. مطابق شکل زیر در قسمت  Extension Number / Name ، اول داخلی مد نظرمان را انتخاب می کنیم.

سپس از بخش Forward/ DND می توانیم تفکیک کنیم که کدام تماس ها هدایت شوند.

اگر For extension calls را انتخاب کنیم یعنی مشخصا تماس های خارجی منتقل شوند.

اگر For internal calls را انتخاب کنیم یعنی تعیین کردیم تماس های داخلی منتقل شوند.

این انتقال تماس ها از داخلی مد نظر که در بالا انتخاب کردیم، صورت می گیرد.

نکته قابل توجه این است: تیک گزینه For both external calls and internal calls به طور پیش فرض برداشته شده نیست ، یعنی برای تماس های خارجی ( شهری ) و داخلی، یک حالت به طور مشترک تعریف شده است به عنوان مثال در شکل زیر داخلی ۱۰۱ را انتخاب کردیم ( مرحله انتخاب در شکل بالا توضیح داده شده ) سپس تیک گزینه ی For both external calls and internal calls را برداشتیم .

حالا می توانیم در برنامه ریزی سانترال NS500، به تماس های خارجی و تماس های داخلی به طور جداگانه مقصد بدیم تا به داخلی مدنظر بروند.

در تصویر زیر همان طور که میبینید با کلیک روی فلش کوچک رو به پایین جدولی برای شما باز می شود که شامل چندین حالت ممکن برای انتقال تماس است.

اولین حالت Always است یعنی در تمامی حالات بدون استثنا، تماس به داخلی مد نظر منتقل شود.

حالت دوم Busy است که در زمان اشغال بودن خط مخاطب را به مقصد هدایت می کند و ما در مثال تصویر زیر این گرینه را انتخاب کردیم.

حالت سوم No Answer نام دارد که زمان بی پاسخ ماندن شخص از داخلی مد نظر، تماس منتقل می شود.

در حالت Busy / No Answer هم در حالت اشغال و هم در حالت بی پاسخی امکان انتقال تماس وجود دارد.

در گزینه آخر ( Off ) انتقال تماس در هیچ صورتی انجام نمی گیرد.

در مرحله بعد با انتخاب حالت مورد نظر نوبت به آن می رسد که داخلی مقصد را تعیین کنید تا تماس های ورودی به آن داخلی هدایت شوند.

در تصویر زیر به طور مثال در تنظیمات و برنامه ریزی سانترال NS500، در حالت اشغال بودن داخلی ۱۰۱، تماس های شهری به داخلی ۱۰۲ هدایت می شوند.

برای درک بهتر این مطلب مثال دیگری برای شما می زنیم، پس به شکل زیر دقت کنید.

در این مثال همان طور که گفتیم اگر تیک For both external calls and internal calls را بزنیم، یک مقصد مشخص را برای انتقال تماس انتخاب کرده ایم یعنی تماس های ورودی شهری به ۱۰۱ و  تماس های ورودی داخلی ها به ۱۰۱، هر دو در صورت اشغال بودن ۱۰۱ به ۱۰۲ هدایت می شوند.

حالا اگه تیک گزینه For both external calls and internal calls را برداریم میتونیم در برنامه ریزی سانترال NS500 به تماس هامون مسیر مجزا بدیم.

به عنوان مثال در شکل زیر با برداشتن این تیک تعیین کردیم مقصد تماس های مواجه شده با حالت اشغال داخلی ۱۰۱ از جانب خطوط شهری ، به داخلی ۱۰۲ و از جانب خطوط داخلی به ۱۰۴ منتقل شوند.

یک مثال جالب در تصویر زیر برای شما گذاشته ایم.

در این مثال هر تماسی به داخلی ۱۰۱ وارد می شود چه داخلی باشد چه خارجی در تمامی شرایط (اشغالی ، عدم پاسخگویی ، DND)به داخلی ۱۰۲ منتقل می شود.

برنامه ریزی سانترال NS500

در قسمت های قبلی آموزش برنامه ریزی سانترال NS500 و در تنظیمات ۱-۱-۴ برای حالت No Answer می تونستیم زمان مشخص کنیم.

درواقع زمانی که تعیین می کنیم به ما نشان می دهد بعد از چند ثانیه از گذشت زمان و عدم پاسخگویی، تماس منتقل شود.

برای این تنظیمات از سربرگ Intercept Destination داخلی را انتخاب می کردیم و سپس از سربرگ Intercept No Answer Time مدت زمان تا وصل شدن به داخلی دیگر تعیین می کردیم اما برای حالت Forward باید از همان تنظیمات ۱-۱-۴ وارد آخرین سربرگ شوید.

همان طور که در شکل زیر می بینید در ستون FWD No Answer Time برنامه ریزی سانترال NS500 به طور پیش فرض در مدت زمان ۱۵ ثانیه قرار دارد.

برنامه ریزی سانترال NS500

اگه تمایل داشته باشید مدت زمان ۱۵ را تغییر دهید روی فلش کوچک سمت پایین کلیک کرده و زمان دلخواه خود را تعیین کنید.

مثلا مشخص کنید زودتر یا دیرتر تماس منتقل شود.

در آخرین تصویر داخلی ۱۰۱ را داریم که بعد از ۱۰ ثانیه زنگ خوردن و بی پاسخ ماندن، تماسش از دست نمی رود و منتقل می شود.

تذکر مهم : یادمان باشد قبلا از ۲-۱-۴ انتقال تماس از ۱۰۱ به ۱۰۲ را در حالت No Answer تعیین کرده ایم.

برنامه ریزی سانترال NS500

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پشتیبانی ویپ
لیست قیمت تلفن سانترال پاناسونیک
آموزش سانترال پاناسونیک
تلفن گرنداستریم
سبد خرید

به بزرگترین مرکز فروش، نصب و برنامه ریزی سانترال و تجهیزات ویپ خوش آمدید... لطفاً برای اطلاع از آخرین قیمت خدمات و تجهیزات با تیم پشتیبانی واتساپ در تماس باشید.