برای اطلاع از قیمت روز محصولات لطفا تماس بگیرید.

تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE + آموزش تصویری

آموزش تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

در این مطلب  و در قالب یک سناریو کاملاً عملی، نحوه راه اندازی تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE را به شما آموزش می دهیم.

در مطلب قبلی در مورد آموزش برنامه ریزی دیزا تک مرحله ای سانترال TDA و TDE صحبت کردیم و یک سناریو را به صورت کاملاً عملی روی دستگاه انجام دادیم.

در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد تنظیمات تلفن گویا سانترال TDA به دست آورید، سایر مقالات آموزشی فون سیستم را دنبال کنید یا از محصولات آموزشی ویژه تیم فنی و تخصصی مرکز استفاده نمایید.

 

*** از این آموزش می توانید برای برنامه ریزی تلفن گویا سانترال NS500 نیز استفاده نمایید.

 

آموزش تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE

امروزه اکثر  شرکت ها و سازمان ها با توجه به گستردگی بخش های مختلف تولیدی و خدماتی که دارند، از دیزا دو یا چند مرحله ای استفاده می کنند.

در ادامه یک دیزای سه مرحله ی با جزئیات مختلف برای شما آماده شده است تا با اجرای آن بتوانید با مراحل مختلف دیزای چند مرحله ای آشنا شوید.

 

دیزا چند مرحله ای سانترال TDA

 

 

برای درک بهتر این سناریو، شکل گرافیکی آن را نیز در تصویر زیر رسم کرده ایم.

 

تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE

 

 

در تصویر گرافیکی این سناریو برای راه اندازی تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE به خوبی مشخص شده است که برای اجرای آن به چهار پیغام دیزای مختلف نیاز داریم که این پیغام ها در سه مرحله برای مشتریان پخش می شوند.

در برنامه ریزی تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE باید حتما درک درستی از قسمت های مختلف برنامه داشته باشیم تا بتوانیم به راحتی آن را روی نرم افزار پیاده سازی کنیم.

 

تعریف داخلی ها برای راه اندازی تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE

اولین گام در برنامه ریزی دیزا چند مرحله ای مشخص کردن داخلی ها و نامگذاری آن ها می باشد.

البته با توجه به اینکه در سازمان ها و شرکت هایی که از دستگاه سانترال استفاده می کنند، در اولین گام از این داخلی ها برای برقراری ارتباطات مختلف استفاده می کنند، باید نامگذاری و مشخص کردن داخلی ها از قبل آماده شده باشد.

در این سناریو داخلی های مشخص شده می توانند به ترتیب تصویر شماره زیر دربیایند که البته فقط حالت فرضی است و در عمل رسیدن به این ترتیب باید بر طبق زوج بندی ها باشد.

 

آموزش برنامه ریزی تلفن گویا سانترال TDA

 

 

بعد از این کار باید بر طبق محدودیت هایی که در شماره گیری، دسترسی، تماس مستقیم با آن داخلی در هنگام پخش پیغام دیزا و … وجود دارد، کلاس بندی داخلی ها را مشخص نماییم.

 

***در اینجا با توجه به اینکه محدودیت خاصی در برنامه اعمال نشده است می توانیم تمامی داخلی ها را در یک کلاس قرار دهیم.

 

البته به یاد داشته باشید داخلی که قصد داریم با آن پیغام های دیزا را ضبط کنیم باید در کلاس قرار بگیرد که قابلیت منیجر آن فعال شده باشد.

به همین دلیل اگر به طور مثال قصد داشته باشیم داخلی اپراتور این کار را انجام دهد باید آن را فقط در یک کلاس جداگانه قرار دهیم.

 

تعیین شماره پیغام دیزا

در مرحله ی بعدی راه اندازی تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE باید شماره ی پیغام هایی که قصد داریم پیغام دیزا را روی آن ها ضبط نماییم در قسمت 2-3-5 نرم افزار برنامه ریزی سانترال وارد نماییم.

با توجه به اینکه ما در این سناریو باید 4 پیغام را ذخیره کنیم، می توانیم از هر کدام از شماره های 501 تا 564 استفاده کنیم.

ما در اینجا از پیغام های 515، 516، 517 و 518 استفاده می کنیم.

 

پیغام دیزا 515 به عنوان پیغام اصلی و ورودی تماس

پیغام 516 برای تفکیک دسترسی به بخش های پشتیبانی پاناسونیک و سامسونگ

پیغام 517 برای قسمت پشتیبانی پاناسونیک

پیغام 518 برای قسمت پشتیبانی سامسونگ

 

پیغام 515 را به عنوان پیغام اصلی سناریو در نظر گرفته و در تعیین مسیر خطوط شهری در قسمت 2-10 نرم افزار شماره ی این پیغام یعنی 502 را در تایم روز برای همه ی خطوط داخلی وارد می کنیم تا مشتریانی که با این خطوط تماس می گیرند، پیغام 515 را بشنوند.

برای راحت تر شدن برنامه ریزی می توان در قسمت 2-3-5 برای هر پیغام یک نام مشخص نیز در نظر گرفت.

بعد از تعیین مسیر باید به سراغ اختصاص داخلی ها به اعداد 0 تا 9 برای هر پیغام برویم.

با توجه به اینکه عدد صفر پیغام اصلی باید به اپراتور وصل شود در زیر ستون مربوط به عدد صفر شماره ی داخلی اپراتور یعنی 100 را وارد می کنیم.

بر طبق برنامه کسانی که پیغام دیزا را می شوند برای اتصال به داخلی مالی یعنی 104 باید عدد 3 را وارد نمایند که داخلی 104 را در زیر ستون مربوط به عدد 3 در این قسمت از نرم افزار وارد می کنیم.

با توجه به اینکه در سناریو تعیین شده کسی که عدد 2 را در حین پخش شدن پیغام دیزا اصلی بگیرد، پیغام دیزا مربوط به تفکیک قسمت های پشتیبانی برایش پخش می شود، باید در ستون مربوط به عدد 2 شماره ی پیغامی که برای این قسمت در نظر گرفته ایم یعنی همان 516 را وارد نماییم.

 

گروه بندی بخش فروش و تاخیر در زنگ خوری داخلی های اختصاص داده شده

برای بخش فروش نیز باید عدد 1 اختصاص داده شود که البته با توجه به اینکه چند داخلی در بخش فروش وجود دارند ابتدا باید در قسمت 1-5-3 نرم افزار یک گروه برای داخلی های قسمت فروش مانند گروه 603 تشکیل داده و شماره ی آن گروه را در زیر ستون عدد 1 وارد نماییم.

در همین قسمت می توانیم بخش دوم سناریو برای داخلی های قسمت فروش یعنی تاخیر 10 ثانیه ای در زنگ خوری این داخلی ها را مانند تصویر زیر با قرار دادن ستون مربوط روی 2 Ring که تقریباً همان 10 ثانیه می باشد انجام دهیم.

این وقفه برای داخلی 103 به میزان 4 Ring می باشد.

 

گروه بندی داخلی ها برای دیزا چند مرحله ای

 

با این تنظیمات اگر کسی عدد 1 را در هنگام پخش پیغام دیزا 515 بگیرد، به قسمت فروش وصل شده و داخلی اول آن یعنی 101 زنگ می خورد.

داخلی بعدی 10 یعنی 102 ده ثانیه بعد از داخلی 101 و داخلی 103 ده ثانیه بعد از 102 زنگ می خورد.

تعیین اعداد برای پیغام اصلی به پایان رسیده و باید به سراغ پیغام دوم یعنی 516 برویم.

 

برنامه ریزی پیغام دیزا دوم و سوم

برای پیغام دوم فقط دو عدد در نظر گرفته شده است.

با توجه به سناریو برای راه اندازی تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE کسانی که در حین پخش شدن پیغام دیزا 516 عدد 1 را بگیرند، به قسمت پشتیبانی پاناسونیک وصل می شوند که در آنجا نیز یک پیغام دیزا 517 برای تعیین مسیر و هدف مشتری در نظر گرفته شده است.

بنابراین در زیر ستون عدد 1 باید شماره ی پیغام 517 وارد شود.

برای عدد 2 نیز به همین صورت باید شماره ی پیغام 518 وارد شود تا مشتری به محض فشار دادن کلید 9 روی گوشی تلفن خود، پیغام شماره ی 518 را شنیده و بتواند مسیر هدف تماس خود را تعیین نماید.

برای پیغام دیزا 516 نیز اعداد تعیین مسیر شدند و باید به سراغ پیغام بعدی یعنی 517 برویم.

با توجه به سناریو زمانی که این پیغام پخش می شود مشتریان با فشار دادن کلید 1 روی گوشی تلفن خود به آقای کریمی با داخلی 105 وصل می شوند.

بنابراین در زیر ستون عدد 1 باید داخلی 105 را وارد کنیم.

برای عدد دو داخلی 106 یعنی آقای رحیمی اختصاص داده شده است که باید در زیر ستون مربوط به عدد 2 نوشته شود.

برای پیغام دیزا شماره 518 نیز مانند پیغام 517 باید مسیر تماس را به سمت دو داخلی در قسمت پشتیبانی سامسونگ هدایت کنیم.

بنابراین در این پیغام و برای عدد 1 شماره داخلی 107 یعنی آقای محمدی و برای عدد 2 شماره داخلی مربوط به خانم علیپور یعنی 108 را وارد می کنیم.

بنابراین تنظیمات نهایی راه اندازی تلفن گویا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE به صورت تصویر زیر در می آید.

 

سناریو عملی دیزا چند مرحله ای سانترال TDA و TDE

 

در تصویر بالا می توانیم در زیر اعدادی که به پیغام اختصاص داده نشده اند، شماره ی یک داخلی خاص مانند اپراتور را وارد نماییم تا در صورتی که مشتری عدد را اشتباه وارد نمود، برای حل مشکل خود به اپراتور وصل شود و تماس دریافتی از دست نرود.

البته در مورد ضبط پیغام و روش های آن به صورت مفصل در مقاله فعالسازی تلفن گویا سانترال TDA توضیح داده شده است.

فقط تنها نکته ای که باید در مورد دیزا چند مرحله ای برای ضبط پیغام در نظر داشته باشید وارد کردن شماره ی هر دیزا برای ضبط پیغام مربوط به آن دیزا می باشد.

به طور مثال در اینجا چهار دیزا مختلف داریم که باید چهار بار پیغام مربوط به هر شماره دیزا یعنی 515، 516، 517 و 518 را با استفاده از کد دستوری STORE – ضبط پیغام – شماره ی پیغام – 361* روی گوشی تلفن داخلی که در کلاس منیجر قرار گرفته است ضبط نماییم.

همچنین می توانید برای پیغام دیزا یا تلفن گویا از یک فایل صوتی تدوین شده و با کیفیت بالا نیز استفاده نمایید که در مقالات بعدی حتما به بررسی نحوه بارگذاری این فایل و تنظیمات آن خواهیم پرداخت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

پشتیبانی ویپ
لیست قیمت تلفن سانترال پاناسونیک
آموزش سانترال پاناسونیک
تلفن گرنداستریم
سبد خرید

به بزرگترین مرکز فروش، نصب و برنامه ریزی سانترال و تجهیزات ویپ خوش آمدید... لطفاً برای اطلاع از آخرین قیمت خدمات و تجهیزات با تیم پشتیبانی واتساپ در تماس باشید.