• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

محدودیت ارتباط بین داخلی ها در سانترال TDA

آموزش محدودیت تماس بین داخلی های سانترال TDA

نام نویسنده : dehghan

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۲

بر چسب ها :

دسته بندی : آموزش سانترال, آموزش سانترال NS500, آموزش سانترال TDA و TDE, آموزش سانترال پاناسونیک

در بسیاری از سازمان ها و کسب و کار ها شرایطی وجود دارد که به محدودیت ارتباط بین داخلی ها در سانترال TDA نیاز داریم.

در این شرایط باید بر طبق آموزشی که در ادامه به شما ارائه می شود، عمل نموده و دسترسی داخلی های سازمان و یا شرکت را به دیگر داخلی هایی که مورد نیاز است، مسدود نمایید.

البته این موضوع با بستن صفر و دو صفر سانترال TDA که در مقاله ای جداگانه به آن پرداختیم، کاملاً متفاوت است و این محدودیت فقط برای ارتباط با داخلی ها لحاظ می شود در حالی که محدودیت صفر و دو صفر برای ارتباط  با خطوط شهری سانترال است.

در صورتی که قصد دارید اطلاعات جامعی در مورد برنامه ریزی کامل سانترال TDA و TDE به دست بیاورید، حتماً محصول آموزشی فون سیستم که توسط تیم فنی و تخصصی مرکز تهیه شده است را خریداری نمایید.

 

دوره آموزش سانترال پاناسونیک TDA و TDE

دوره آموزش صفر تا صد سانترال TDA 

 

 

محدودیت ارتباط بین داخلی ها در سانترال TDA

 

مهم ترین نکته در ایجاد محدودیت ارتباط بین داخلی ها در سانترال TDA توجه به برنامه ریزی و پلن هایی است که قرار است در سازمان و یا شرکت مورد نظر استفاده شود.

 یکی از قابلیت های مهم سانترال پاناسونیک پرظرفیت یعنی محدود کردن دسترسی داخلی ها به همدیگر در قسمت 3-7-2 قرار داده شده است.

در سانترال های کم ظرفیت این سناریو به نام مدیر منشی فعال می شود که در سانترال های پرظرفیت TDA می توان این قابلیت را برای کلاس های مختلفی ک داخلی ها در آن قرار می گیرند، فعال نمود و دسترسی این داخلی ها به همدیگر را محدود نمود.

پنجره ی مربوط به 3-7-2 را در تصویر زیر مشاهده می کنید که در آن سطر و ستون ها مربوط به کلاس داخلی ها می باشد و باید بر طبق کلاس بندی، دسترسی یا عدم دسترسی داخلی ها به همدیگر را مشخص نماییم.

 

محدودیت تماس داخلی های سانترال

 

اگر بخواهیم دسترسی یک داخلی مانند 105 به داخلی دیگری مانند 107 را محدود نماییم، باید ابتدا در قسمت 1-1-4 کلاس هر کدام از این داخلی ها را مشخص نموده و سپس در سطر ستون مربوط به این کلاس ها کلیک کنیم تا به رنگی آبی یعنی بالا کردن داخلی ها در بیاید.

به عبارتی برای برنامه ریزی محدودیت ارتباط بین داخلی ها در سانترال TDA ابتدا باید داخلی یا داخلی های مورد نظر را در یک کلاس خاص قرار داده و سپس در قسمت 3-7-2 نرم افزار دسترسی را بر طبق برنامه مورد نظر محدود نمایند تا داخلی های یک کلاس اجازه تماس با کلاس های دیگر را نداشته باشند.

برای کلاس بندی داخلی ها می توانید از قسمت 1-1-4 نرم افزار استفاده کنید.

 

سناریو کاربردی

برای درک بهتر محدودیت ارتباط بین داخلی ها در سانترال TDA به مثال زیر توجه نمایید.

فرض کنید مانند تصویر زیر چند داخلی مختلف داریم که می خواهیم دسترسی آن ها به همدیگر را مشخص کنیم.

 

محدودیت تماس بین داخلی های سانترال

 

همانطور که مشاهده می کنید چهار داخلی مدیریت در کلاس های مختلف و داخلی اپراتور نیز در یک کلاس مشخص قرار گرفته و بقیه داخلی ها و کارمندان در کلاس 1 می باشند.

اگر قصد داشته باشیم فقط داخلی اپراتور که در کلاس 10 قرار گرفته است بتواند با این چهار داخلی مدیریت تماس بگیرد، شکل 3-7-2 به صورت زیر در می آید.

 

محدود کردن تماس بین داخلی ها

 

در تصویر مشخص شده است که فقط داخلی اپراتور که در کلاس 10 قرار گرفته است می تواند با چهار داخلی مدیریت که در کلاس های 2، 3، 4 و 5 قرار گفته اند تماس بگیرد.

حال اگر قصد داشته باشیم دسترسی داخلی های مدیریت به یکدیگر را نیز فعال کنیم تا این داخلی ها نیز بتوانند با  همدیگر در ارتباط باشند، شکل 3-7-2 به صورت زیر در می آید.

 

دسترسی داخلی ها به همدیگر در سانترال TDA

 

با این تغییرات مدیرانی که در کلاس های مشخص شده قرار گرفته اند نیز می توانند با هم در ارتباط باشند.

در توضیح بخش از این تصویر می توان گفت داخلی هایی که در کلاس3، 4، 5 و 10 به داخلی هایی که در کلاس 2 قرار گرفته اند دسترسی دارند.

البته زمانی که روی دستگاه سانترال هیچ داخلی به یک کلاس اختصاص داده نشده باشد، می توانیم خانه مربوط به آن کلاس را سفید بگذاریم و آبی شدن یا بلاک شدن در این تصاویر برای کلاس هایی که هیچ داخلی ندارند فقط برای درک بهتر مطلب می باشد.

 این قابلیت یعنی بلاک کردن و محدودیت ارتباط بین داخلی ها در سانترال TDA قطعا در پروژه ها و شرکت های بزرگ کارایی بسیار زیادی دارد و مدیران و برنامه ریزان دستگاه های سانترال TDA می توانند علاوه بر بلاک نمودن خطوط شهری، دسترسی خطوط داخلی قسمت های مختلف را نیز به همدیگر محدود نمایند.

بنابراین برای کلاس بندی و برنامه ریزی نرم افزار دستگاه سانترال پاناسونیک TDA باید ابتدا نیاز ها و پلن های مختلف سازمان که باید به حالت اجرایی در بیاید را به خوبی شناخته و براساس آن ها از طریق بخش های مختلفی که توضیح داده شد به راحتی برنامه ی مورد نظر را روی نرم افزار پیاده سازی نمود.

این آموزش برای سانترال NS500 پاناسونیک نیز کاربرد دارد و می توانید آن را به صورت مراحلی که گفته شد انجام دهید.

همچنین در صورت نیاز برای خرید سانترال پاناسونیک با بهترین قیمت می توانید از خدمات مشاوره فون سیستم بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرطرفدار ها

تمامی حقوق وب سایت متعلق به قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک – قیمت تلفن سانترال – قیمت کارت سانترال – تجهیزات شبکه - کپی رایت 2020 | طراحی وب سایت توسط دارکوب
Tellephone