• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

چند نکته مهم در نصب تلفن سانترال

نصب تلفن سانترال

نصب تلفن سانترال به عنوان داخلی های مرکز تلفن های پاناسونیک برای بسیاری از کاربران با مشکلاتی رو به رو است که در این مطلب قصد داریم چند مورد از آن ها را با هم بررسی کنیم تا مشکلات کاربران در این زمینه و با مطالعه این مطلب برطرف شود.

 

فون سستم به عنوان نماینگی تجهیزات مخابراتی علاوه بر خدمات شبکه، تمامی خدمات مربوط به نصب، راه اندازی و برنامه ریزی انواع مدل های مختلف مرکز تلفن پاناسونیک و ایزابل را به همراه پشتیبانی یکساله رایگان ارائه می نماید.

 

نصب تلفن سانترال آنالوگ

تلفن های سانترال آنالوگ یا همان تلفن های رومیزی با سیم و بی سیم را می توانید بر روی همه مدل های سانترال پاناسونیک نصب و برنامه ریزی نمایید.

برای نصب این تلفن ها به یک زوج سیم مخابراتی نیاز داید.

اگر فاصله دستگاه تا داخلی که می خواهید راه اندازی کنید، زیاد نیست می توانید سیم تخت را در آن متراژ به صورت آماده خریداری کنید.

در غیر این صورت باید از تجهیزاتی مانند آچار سوکت زن و سوکت مخصوص RG11 برای اینکار استفاده نمایید.

 

نصب تلفن سانترال آنالوگ

 

زوج سیمی که قصد دارید از آن ها یک تلفن آنالوگ را راه اندازی نمایید به دو شیار وسطی سوکت وصل نمایید و با آچار سوکت زن آن را محکم کنید.

 

دقت کنید که حتما باید به شیار های وسطی وصل شود تا جریان بوق بر روی داخلی مورد نظر راه اندازی شود.

 

برای سانترال NS که از سوکت های شبکه یا همان RG45 استفاده می شود، راه اندازی داخلی های آنالوگ به ترتیب انجام می شود که البته برای تکمیل ظرفیت یعنی راه اندازی 4 داخلی تفاوت هایی دارد و باید مانند کابل شبکه بسته شود.

 

راه اندازی تلفن سانترال هایبرید

تلفن سانترال 7730 یا مدل های دیگر که به تلفن های سانترال هایبریدی معروف هستند می توانند بر روی سانترال کم ظرفیت TES824 و سانترال های پرظرفیت ( به شرط اضافه کردن کارت مخصوص) نصب و راه اندازی شوند.

این تلفن ها برای ارتباط و راه اندازی به عنوان یک داخلی به زوج سیم بوق و دیتا با هم نیاز دارند.

بنابراین به دو زوج سیم یعنی چهار رشته سیم مخابراتی برای راه اندازی این تلفن ها نیاز دارید.

این تلفن ها هم از طریق سوکت RG11 راه اندازی می شوند.

 

سوکت زدن تلفن سانترال هایبرید

 

برای اتصال زوج سیم ها به سوکت باید دقت کنید که زوج سیم اول باید حتما وسط قرار بگیرد تا ارتباط بوق را برقرار نماید و دیتا از طریق زوج سیم دوم منتقل شود.

یعنی اگر بر روی پریز زوج سیم سفید – آبی و سفید – نارنجی را وصل کرده اید باید در اینجا زوج سیم اول یعنی سفید – آبی را به شیار های وسط سوکت RG11 وصل نمایید.

 

در نصب تلفن سانترال هایبریدی به این نکته توجه کنید که ترتیب رشته سیم ها اولویتی ندارد.

 

نصب و راه اندازی تلفن های دیجیتال

تلفن های دیجیتال که بر روی سانترال های پرظرفیت پاناسونیک راه اندازی می شوند و امکانات بی نظیری از نظر مدیریتی و ارتباط سریع و با کیفیت در اختیار شما قرار می دهند نیز از یک زوج سیم برای راه اندازی استفاده می کنند.

البته این زوج سیم وظیفه انتقال دیتا را برای راه اندازی داخلی مورد نظر بر عهده دارد.

برای راه اندازی تلفن های دیجیتال نیز باید از سوکت RG11 استفاده نمایید و زوج سیم مربوط به آن ها را به شیار های وسطی سوکت وصل کنید.

در نظر داشته باشید برای نصب تلفن سانترال دیجیتال با قابلیت DXDP  نیز باید از همین روش استفاده کنید و سیم هایی با دوسر سوکت RG11 داشته باشید.

 

 

نصب تلفن سانترال تحت شبکه

تلفن های سانترال تحت شبکه بر روی سانترال هایی مانند سانترال HTS32 یا مرکز تلفن های پرظرفیت راه اندازی می شوند.

این تلفن ها کیفیت و سرعت بسیار بالاتری در برقراری ارتباط دارند.

برای راه اندازی این تلفن ها نیازی به کابل های مخابراتی نیست و می توانید از طریق همان کابل های شبکه خود هر تلفن را به عنوان داخلی نصب و راه اندازی نمایید.

 

نصب تلفن تحت شبکه

 

سوکت های شبکه به همان ترتیبی که برای شبکه بسته می شوند در اینجا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در نظر داشته باشید تلفن های تحت شبکه پاناسونیک سری NT از قابلیت POE برخوردار بوده که می توانید از طریق یک کابل شبکه که به آن ها وصل شده است به راحتی و بدون نیاز به جریان برق، داخلی مورد نظر را راه اندازی نمایید.

بعد از نصب تلفن سانترال و خریداری نمودن کارت های ویپ بر روی سانترال NS500 شما می توانید به صورت رایگان چهار عدد تلفن سری NT را راه اندازی نمایید.

 

در صورتی که سوال دیگری در مورد نصب سانترال و یا برنامه ریزی آن داشتید می توانید از راهنمایی و مشاوره و با تیم پشتیبانی فون سیستم از طریق شبکه های اجتماعی یا راه های ارتباطی استفاده نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرطرفدار ها

تمامی حقوق وب سایت متعلق به قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک – تلفن سانترال – آموزش سانترال - کپی رایت 2021
Tellephone