• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

برطرف کردن مشکل آزاد نشدن خطوط شهری با کد 9 در سانترال 824

آزاد نشدن خط شهری سانترال با کد 9

نام نویسنده : dehghan

تاریخ انتشار : 2020/09/05

بر چسب ها :

دسته بندی : آموزش سانترال, آموزش سانترال 824, آموزش سانترال پاناسونیک

بسیاری از دوستانی که از سانترال پاناسونیک 824 در محیط کاری خود استفاده می کنند با مشکلی به نام آزاد نشدن خطوط شهری با کد 9 رو به رو هستند.

در این مطلب به صورت کامل این مشکل را مورد بررسی قرار داده و به شما از طریق کد و همچنین نرم افزار برنامه ریزی سانترال 824 آموزش می دهیم که چگونه  می توانید این مشکل را برطرف نمایید.

در صورتی که می خواهید صفر تا صد برنامه ریزی سانترال 824 را به صورت کاملاً رایگان یاد بگیرید، حتما از صفحه آموزش رایگان سانترال 824 استفاده کنید.

 

برطرف کردن مشکل آزاد نشدن خط شهری با کد 9

در تلفن های داخلی که برای ارتباط با خطوط شهری، محدودیت ندارند، می توانید از کد 9 یا 0 برای آزاد کردن یک خط شهری و ارتباط با مشتریان استفاده نمایید.

این موضوع در بسیاری از موارد و بعد از نصب دستگاه با فشار دادن کد 9 انجام نمی شود و به همین دلیل می توانید از این آموزش استفاده نمایید.

به طور خلاصه می توان گفت باید برای رفع این مشکل خطوط شهری که به دستگاه وصل نیستند را به صورت نرم افزاری ببندید.

 

آزاد نشدن خطوط شهری سانترال NS500

 

آزاد نشدن خط شهری در سانترال NS500

 

تنظیمات مربوط به استفاده از خطوط شهری از طریق کد 9

برای برطرف کردن مشکل آزاد نشدن خط شهری با کد 9 باید از قسمت 3-3 نرم افزار برنامه ریزی سانترال 824 استفاده نمایید.

 

آموزش آزاد کردن خط شهری با کد 9

 

در ستون اول شماره ی خطوط شهری قرار داده شده است و در ستون بعدی می توان وضعیت Connection آن ها را مشخص نمود.

مهم ترین کاربرد این ستون برای زمانی است که تعداد خطوط شهری وصل شده به دستگاه کمتر از ظرفیت پیش فرض دستگاه یا ظرفیت ارتقاء یافته از طریق نصب کارت خطوط شهری می باشد.

در این ستون خطوطی که دستگاه سانترال از آن ها استفاده نمی کند و در واقع روی سانترال 824 راه اندازی نشده اند را با برداشتن تیک آن ها غیر فعال می کنیم.

برای انجام دادن این کار از طریق تلفن 7730 باید کد 400 را در حالت برنامه ریزی دستگاه وارد کنیم.

به طور مثال اگر فقط دو خط شهری روی دستگاه سانترال 824 راه اندازی کرده باشیم، با توجه به ظرفیت پیش فرض آن که سه خط شهری می باشد باید بقیه خطوط را در این ستون مانند تصویر زیر غیر فعال کنیم.

این گزینه بیشتر بر روی گوشی های آنالوگ، دستگاه فکس، دستگاه پوز، گوشی های بیسیم و … که بر روی خود کلید حافظه برای شماره گیری خطوط شهری آزاد شده ندارند مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین دلیل استفاده از این ستون و غیر فعال کردن خطوط شهری که هنوز روی دستگاه راه اندازی نشده اند این است که سانترال 824 توانایی تشخیص نبودن خطوط شهری به ورودی دستگاه را ندارد و در هنگام استفاده از کد 9 برای آزاد کردن خطوط شهری بر روی تلفن های هایبرید و آنالوگ همین خطوط راه اندازی نشده را در اختیار کاربران قرار می دهد.

به عنوان مثال اگر هیچ تغییری در حالت پیش فرض این تنظیمات اجرا نشده باشد و فقط دو خط داخلی بر روی سانترال 824 راه اندازی کرده باشیم، اگر از طریق تلفن آنالوگ، دستگاه فکس، دستگاه پوز و … کد 9 برای دسترسی به خطوط شهری را فشار دهیم، خط شهری 8 را در اختیار کاربران قرار می دهد که با توجه به اینکه هیچ بوقی روی این خط وصل نشده است، کاربر نمی تواند تماس خود را برقرار نماید.

 

آزاد کردن خطوط شهری با کد 9 از طریق کددهی به دستگاه

برای برنامه ریزی این قسمت از طریق تلفن سانترال 7730 می توانیم از کد 400 استفاده نماییم و مشکل آزاد نشدن خطوط شهری با کد 9 را برطرف نمایید.

از طریق کد زیر وارد برنامه ریزی دستگاه شوید.

1234    +     #*     +      PROGRAM

کد  400 و سپس دکمه اسپیکر یا همان SP-PHONE را وارد نمایید.

اکنون هر کدام از خطوط شهری را که می خواهید اتصال آن ها را از نظر نرم افزاری غیر فعال کنید از طریق صفحه کلید تلفن انتخاب نمایید.

در مرحله بعد می توانید با کلید AUTO ANS خط را در حالت کانکت یا NO CONNECT قرار دهید.

به طور مثال اگر دو خط شهری روی دستگاه خود دارید و پورت سوم شما خالی است، بعد از وارد کردن کد 400 و فشار دادن کلید اسپیکر باید شماره 3 را وارد نموده و سپس آن را در حالت NO CONNECT قرار دهید.

 

 

 

اکنون خط از نظر نرم افزاری بسته شده است و با فشار دادن کد 9 می توان به خطوط 1 و 2 دسترسی داشت.

 

نکته: در نظر داشته باشید می توانید در تنظیمات، کد آزاد شدن خطوط شهری را نیز تغییر دهید.

 

ستون Dial Mode

در این ستون می توانیم مشخص نماییم که شماره های که توسط داخلی های مرکز تلفن گرفته می شود به چه صورتی برای مرکز مخابرات ارسال شود.

این ستون در حالت پیش فرض برای تمام خطوط شهری بر روی Pulse قرار داد و با توجه به اینکه امروزه همه ی مراکز تلفن از DTMF استفاده می کنند، باید این ستون را برای همه ی خطوط شهری بر روی این حالت قرار دهیم.

حالت Pulse همان حالت قدیمی ارسال پالس ها می باشد که حالت DTMF یعنی ارسال Tone  به مرکز تلفن مخابرات جایگزین آن شده است.

کد 401 برای تنظیم این حالت بر روی تلفن 7730 و حالت برنامه ریزی دستگاه در نظر گرفته شده است.

در صورتی که در یک منطقه ی جغرافیایی حالت DTMF جواب نداد و داخلی ها نتوانند با خطوط شهری وصل شد به دستگاه شماره گیری نمایند، می توانیم از حالت های دیگر در این ستون استفاده کنیم.

معمولاً حالت DTMF بر روی همه ی مراکز تلفن به راحتی جواب می دهد و پالس های مناسب از طرف خطوط شهری به مرکز تلفن مخابرات ارسال می کند.

اگر این ستون بر روی حالت Pulse قرار داشته باشد در ستون بعدی می توانیم سرعت ارسال آن را مشخص نماییم.

 

گروه بندی خطوط شهری و مشکل آزاد نشدن خط شهری با کد 9

یکی دیگر از گزینه هایی که می تواند مشکل آزاد نشدن خطوط شهری با کد 9 را برطرف نماید، گروه بندی خطوط شهری در سانترال 824 است که البته کاربرد های مختلف دیگری نیز دارد و به طور کلی باعث بهینه سازی ارتباطات شهری مرکز می شود.

در ستون CO Line Group می توان برای خطوط شهری راه اندازی شده روی سانترال 824 گروه بندی مشخص نمود و هر خط را با توجه به برنامه ریزی که دارد در گروهی خاص با دیگر خطوط شهری قرار داد.

مهم ترین کاربرد گروه بندی خطوط شهری در استفاده از کلید های DSS قرار داده شده روی هر داخلی می باشد که در قسمت تنظیمات DSS به طور کامل در مورد آن توضیح داده شد.

این کار برای توانایی استفاده بیشتر از کلید های حافظه ی کنسول DSS انجام می شود و خطوط شهری مشابه در یک گروه قرار می گیرند تا با فشار دادن کلید مربوط به آن ها خط شهری که در این گروه آزاد می باشد در اختیار کاربر قرار بگیرد.

نکته ای که باید در اینجا به آن اشاره نمود این است که در حالت گروه و قرار دادن هر گروه بر روی یک کلید حافظه، وضعیت خطوط شهری مختلف نمایش داده نمی شود.

در این حالت وضعیت کلی گروه هنگامی که یک مشغول و یا در حال زنگ خوردن باشد برای تمامی گروه بر روی کلید اختصاص داده شده نمایش داده می شود.

علاوه بر کد 9 برای دسترسی به خطوط شهری، کاربران تلفن های آنالوگ می توانند برای دسترسی به هر یک از خطوط شهری ابتدا کد هشت و سپس شماره ی گروهی که خط شهری در آن قرار گرفته است را وارد نمایند.

به صورت پیش فرض هر خط راه اندازی شده بر روی سانترال 824 در یک گروه قرار دارد و برای دسترسی به آن ها از طریق تلفن های آنالوگ می توان 81 را برای دسترسی به خطوط شهری گروه 1، 82 را برای دسترسی به خطوط شهری گروه 2 و …. تا 88 برای دسترسی به خطوط شهری گروه 8 استفاده می شود.

البته این موضوع زمانی کاربرد دارد که در قسمت 2-3 نرم افزار دسترسی به این خطوط برای داخلی مورد نظر محدود نشده باشد.

در صورتی که چند خط را در گروه 1 قرار داده باشیم و کد 81 را روی تلفن های آنالوگ بگیریم، به شرط دسترسی داخلی به همه ی خطوط مورد نظر، ابتدا خط بزرگتر و سپس بقیه خطوط در اختیار داخلی قرار می گیرند تا در صورت عدم اشغال بودن بتواند با این خطوط تماس بگیرد.

برای برطرف کردن مشکل آزاد نشدن خطوط شهری با کد 9 و همچنین آموزش کامل نرم افزار برنامه ریزی دستگاه و کد های برنامه ریزی آن با تلفن سانترال 7730 می توانید از پکیج آموزشی فون سیستم استفاده کنید.

 

آموزش سانترال 824 پاناسونیک

پکیج جامع آموزش سانترال 824

 

 

یک پاسخ به “برطرف کردن مشکل آزاد نشدن خطوط شهری با کد 9 در سانترال 824”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرطرفدار ها

تمامی حقوق وب سایت متعلق به قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک – تلفن سانترال – آموزش سانترال - کپی رایت 2021
Tellephone