• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

تعیین گروهی از داخلی ها به عنوان اپراتور سانترال TDA

تعیین گروهی از داخلی ها به عنوان اپراتور سانترال TDA

نام نویسنده : dehghan

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۶

بر چسب ها :

دسته بندی : آموزش سانترال, آموزش سانترال NS500, آموزش سانترال TDA و TDE, آموزش سانترال پاناسونیک

در تماس با تیم مشاوره و پشتیبانی فون سیستم، بسیاری از همکارن گرامی این سوال را مطرح نموده اند که چگونه می توانیم گروهی از داخلی ها را به عنوان اپراتور در نظر بگیریم. به همین دلیل در این مطلب به بررسی آموزش تعیین گروهی از اخلی ها به عنوان اپراتور در سانترال TDA و TDE  پرداخته ایم.

این آموزش برای سانترال NS500 نیز کاربرد دارد و برای این دستگاه نیز از همین روش می توانید گروهی از داخلی ها را به عنوان اپراتور و یا منشی در نظر بگیرید.

گروه بندی داخلی ها در سانترال TDA و TDE 

برای تعیین گروهی از داخلی ها به عنوان اپراتور ابتدا باید مبحث گروه بندی داخلی ها را اندکی توضیح دهیم تا شما بتوانید داخلی های مورد نظر خود که به عنوان اپراتور در یک شرکت و یا سازمان فعالیت می کنند را در یک گروه خاص قرار دهید.

گروه بندی داخلی ها در سانترال های پرظرفیت به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شود که هر کدام کاربرد خاصی دارند.

برای تعیین اپراتور گروهی از داخلی ها، باید ابتدا داخلی های مورد نظر را در یک گروه خاص قرار دهید.

به طور پیش فرض رنج 6 و شماره های 601 تا 664 به عنوان شماره گروه داخلی ها در نظر گرفته شده است که می توانید تا 64 گروه دیگر نیز بر روی آن تشکیل دهید.

بر روی سانترال سری NS نیز همین تنظیمات به صورت پیش فرض قرار گرفته است.

بعد از دانلود نرم افزار برنامه ریزی سانترال TDA و TDE و یا اتصال به محیط برنامه ریزی سانترال NS500 وارد بخش 1-5 یعنی Group Setting شوید.

پنجره ای مانند تصویر زیر برای شما باز می شود.

 

تعیین اپراتور سانترال TDA

 

در این پنجره تنظیمات مختلف برای گروه بندی داخلی ها در هر ستون قرار داده شده است که در فایل آموزش سانترال TDA و TDE به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته اند.

 بر روی گزینه Member List که در بالا و سمت راست نرم افزار قرار داده شده است کلیک کنید.

اکنون پنجره ای مانند تصویر زیر باز می شود که در آن می توانید برای هر گروهی که انتخاب کرده اید، چند داخلی را به عنوان اعضای آن گروه تعیین کنید.

 

گروه بندی داخلی ها در سانترال TDA

 

در این قسمت و در ستون Extension Number شماره داخلی یا داخلی های مورد نظر را وارد کنید.

در ستون جلوی آن می توانید نام داخلی را وارد به دلخواه وارد کنید.

برای تعیین نحوه زنگ خوری نیز می توانید از قسمت Delayed Ring استفاده کنید که ترتیب زنگ خوری داخلی ها در حالتی که یک تماس به گروه مورد نظر وارد شود را تعیین کنید.

به عنوان مثال اگر چند داخلی در قسمت نگهبانی داشته باشید می توانید با گروه بندی آن تعیین کنید که کدام داخلی بعد از ورود تماس به این گروه ابتدا زنگ بخورد و زنگ خوری داخلی های بعدی چگونه باشد.

بعد از ساختن گروه یا گروه های مورد نظر بر روی apply کلیک کنید.

 

تعیین گروهی از داخلی ها به عنوان اپراتور

تعیین و مشخص کردن اپراتور در قسمت 2-2 نرم افزار انجام می شود.

بعد از کلیک کردن بر روی این قسمت، پنجره ای مانند تصویر زیر باز می شود که در آن می توانید داخلی ها را در تایم های مختلف به عنوان اپراتور در نظر بگیرید.

 

تعیین گروهی از داخلی ها به عنوان اپراتور

 

تعیین اپراتور در هر سازمان می تواند برای عدم از دست دادن تماس های مشتریان و همچنین مدیریت بهتر و بیش تر آن ها بسیار مفید و کاربردی باشد.

در تعیین مسیر تماس ها یا دیزا نیز می توانید از اپراتور تعیین شده استفاده کنید.

در همین پنجره اگر قصد داشته باشیم گروهی از داخلی ها که در مرحله قبل تعیین کردیم را به عنوان اپراتور در نظر بگیریم، می توانیم شماره آن گروه را در هر تایم وارد نموده و روی Apply کلیک کنیم.

یعنی اگر در مرحله قبل گروه 610 را با داخلی های 105، 107 و 110 در نظر گرفته باشیم، در این مرحله با وارد نمودن گروه 610 در جلوی هر قسمت، همه داخلی های قرار گرفته در این گروه را به عنوان اپراتور با ترتیب رنگ خوری که مشخص کرده ایم تعیین کرده ایم.

در این صورت و با تعیین گروهی از داخلی ها به عنوان اپراتور، اگر دیگر داخلی های سانترال شماره 0 را برای ارتباط با اپراتور وارد نمایند، داخلی های گروه 610 به ترتیب مشخص شده زنگ خواهند خورد.

در مطالب قبلی علاوه بر بستن صفر سانترال TDA  نحوه انتقال تماس در سانترال پاناسونیک را نیز مورد بررسی قرار داده ایم.

برای رفع تمامی مشکلات خود در زمینه نصب و راه اندازی سانترال پاناسونیک علاوه بر تماس با تیم خرید و پشتیبانی فون سیستم می توانید از مقالات آموزشی فون سیستم استفاده نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرطرفدار ها

تمامی حقوق وب سایت متعلق به قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک – قیمت تلفن سانترال – قیمت کارت سانترال – تجهیزات شبکه - کپی رایت 2020 | طراحی وب سایت توسط دارکوب
Tellephone