• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

تنظیمات زنگ خوردن خطوط شهری روی داخلی سانترال

تنظیمات زنگ خوردن خطوط شهری روی داخلی سانترال

تنظیمات زنگ خوردن خطوط شهری روی داخلی سانترال یا همان تعیین مسیر تماس ها در سانترال را شاید بتوان اولین و ابتدایی ترین تنظیمات قابل اجرا بر روی دستگاه بعد از نصب و راه اندازی به صورت فیزیکی دانست.

در این مطلب قصد داریم به صورت جامع تعیین مسیر تماس ها در انواع سانترال پاناسونیک را مورد بررسی قرار دهیم و مراحل آموزشی آن ها را در قالب عکس برایتان بیاوریم.

در صورتی که سوالی در این مورد دارید می توانید با تیم پشتیبانی مرکز تماس بگیرید و مشکلات خود را تیم فنی و تخصصی فون سیستم در میان بگذارید.

 

تنظیمات زنگ خوردن خطوط شهری روی داخلی سانترال 824

سانترال 824 به عنوان سانترال های کم ظرفیت از طریق تلفن سانترال 7730 و یا نرم افزار برنامه ریزی می شوند.

در یک مقاله کاملاً تخصصی تعیین مسیر و نوع زنگ خوری تماس های وارد شده از خطوط شهری به سانترال 824 را به صورت کامل توضیح داده ایم.

 

 

در این مقاله به صورت مختصر این موضوع را بررسی می کنیم.

برای برنامه ریزی از طریق تلفن سانترال 7730 باید ابتدا در کد های 414 تا 416 نوع مسیر ورودی که می تواند پیغام دیزا، ارتباط مستقیم با یک داخلی، ارتباط با گروهی از داخلی ها و … باشد را وارد کنیم.

بعد از وارد کردن این کد ها می توانید به سراغ کد های مختلف دیگر که باری هر نوع مسیر انتخاب می شود بروید.

به طور مثال اگر حالت نرمال را انتخاب کرده باشید باید به سراغ کد های 408 تا 410 برای تعیین مسیر و زنگ خوری داخلی ها در تایم های مختلف بروید.

تعیین مسیر تماس ها و مشخص کردن زنگ خوری داخلی ها از طریق نرم افزار نیز در قسمت 1-3 انجام می شود.

 

تعیین مسیر تماس ها در سانترال 824

 

همانطور که در تصویر نیز نشان داده شده است، برای هر خط شهری در قسمت 1 باید نوع مسیر که گزینه های مختلف قرار داده شده است را انتخاب نمایید و سپس در قسمت دوم، حالت آن را تعیین کنید.

به طور مثال اگر قصد دارید پیغام دیزا را به عنوان مسیر ورودی تعیین کنید، در قسمت اول DISA را انتخاب نموده و در قسمت دوم شماره OGM را تعیین می کنید.

 

تنظیمات زنگ خوردن خطوط شهری روی داخلی سانترال TDA

برای سانترال TDA و TDE که محیط برنامه ریزی یکسانی دارند نیز به راحتی می توانید تنظیمات زنگ خوردن خطوط شهری روی داخلی سانترال را انجام دهید.

وارد نرم افزار برنامه ریزی دستگاه شوید.

به قسمت 2-10 بروید.

 

تنظیمات زنگ خوردن خطوط شهری روی داخلی سانترال TDA

 

مانند تصویر می توانید در این قسمت و در تایم های مختلف که مشخص شده اند، داخلی، گروهی از داخلی ها، پیغام دیزا، صندوق صوتی و … را به عنوان مسیر ورودی تماس های خطوط شهری تعیین کنید.

زمانی که یک داخلی را وارد می کنید، تماس به صورت مستقیم به آن داخلی وارد می شود.

اما زمانی که شماره دیزا و یا گروهی از داخلی ها را وارد می کنید، باید در قسمت های مربوطه که در مقالات آموزشی سایت به نحوه اجرای تنظیمات آن ها پرداخته ایم، تنظیمات مربوط به گروه بندی داخلی ها و پیغام دیزا را انجام دهید.

البته اگر قصد دارید صفر تا صد برنامه ریزی سانترال TDA را یاد بگیرید به شما پیشنهاد می کنیم، فایل آموزشی فون سیستم را در این باره خریداری کنید.

پکیج آموزش سانترال

 

 

آموزش تعیین مسیر تماس ها در سانترال NS500

در سانترال NS500 نیز که محیط برنامه ریزی مشابهی با سانترال های TDA و TDE دارد می توانید وارد قسمت 2-10 شوید و برنامه ریزی دستگاه برای تعیین مسیر تماس ها را انجام دهید.

در اینجا نیز شما می توانید در جلوی هر خط شهری، گزینه های مختلفی را برای هر ساعت و تایم دستگاه قرار دهید تا تماس های وارد شده به همان گزینه ها زنگ بخورند.

در صورتی که گروهی از داخلی یا پیغام دیزا را تعیین کرده اید می توانید از سایر مقالات آموزشی فون سیستم که درباره گروه بندی داخلی ها و تنظیم پیغام دیزا تهیه شده اند استفاده نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق وب سایت متعلق به شرکت فنی مهندسی فون سیستم / 2021
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید