• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

برنامه ریزی کد های اعتباری سانترال 824 (گذر از صفر سانترال)

ساخت کد های اعتباری سانترال 824

نام نویسنده : dehghan

تاریخ انتشار : 2020/09/07

بر چسب ها :

دسته بندی : آموزش سانترال, آموزش سانترال 824, آموزش سانترال پاناسونیک

برنامه ریزی کد های اعتباری سانترال 824 از دیگر بخش های جذاب برنامه ریزی سانترال 824 است که می تواند امکانات و قابلیت های مختلفی برای استفاده داخلی ها از خطوط شهری در اختیار سازمان ها و شرکت ها قرار دهد.

 

تنظیمات و کاربرد کد های اعتباری

بر روی دستگاه سانترال پاناسونیک 824 و در بخش 5-1 یا همان Account code می توان تعدادی کد را مشخص نمود که کاربر با وارد کردن آن کد بر روی هر داخلی می تواند به خطوط شهری دسترسی داشته باشد و به راحتی با هر شماره ی دلخواه تماس بگیرد.

 

کد های اعتباری سانترال 824

 

در این قسمت می توان تا 50 کد مختلف را به صورت ترکیبی از اعداد وارد نمود.

بعد از وارد نمودن این کد های اعتباری باید به سراغ یکی از تنظیمات برای استفاده از این قابلیت در قسمت تنظیمات داخلی ها و در ستون 1 که مانند تصویر زیر مشخص شده است برویم.

 

به قسمت 1-2 نرم افزار بروید تا بتوانید تنظیمات و برنامه ریزی حالت های مختلف کد های اعتباری را انتخاب نمایید.

 

حالت های مختلف استفاده از کد های اعتباری سانترال 824

 

آموزش ساخت کد های اعتباری سانترال 824

 

در ستون Account code Mode می توان حالت استفاده از کد های اعتبای که تعیین شده است را مشخص نمود.

 *در حالت option کاربر تلفن داخلی می تواند به صورت دلخواه قبل و یا در حین مکالمه کد اعتباری را برای دسترسی به خطوط شهری راه اندازی شده روی سانترال وارد نماید.

*در حالت forced کاربر بعد از شنیده شدن بوق آزاد بودن خط شهری برای استفاده از آن خط باید کد اعتباری را وارد نماید.

این دو حالت استفاده از کد های اعتباری مربوط به SMDR دستگاه سانترال می باشند.

اگر بخواهیم کاربران برای دسترسی به خطوط شهری و برقراری تماس از طریق این خطوط با محدودیت بالاتری از دسترسی به خطوط و TRS رو به رو باشند، می توانیم از دو حالت بعدی استفاده نماییم.

 

حالت Verify-ALL کد های اعتباری سانترال 824

*اگر در این ستون حالت Verify-ALL انتخاب شود، به محض انتخاب خط شهری توسط هر داخلی برای همه ی تماس های خود کلید FWD به صورت چشمک زن در می آید.

کاربر اگر قصد استفاده از خط مورد نظر را داشته باشد باید برای دسترسی به آن کلید FWD را فشار داده و سپس کد اعتباری را وارد نماید تا دسترسی به خط شهری برای آن داخلی مقدور شود.

پاناسونیک این قابلیت را برای حفظ امنیت بیشتر تماس های خارج شده از طرف شرکت و همچنین عدم اشغال خطوط توسط افرادی غیر از کارمندان شرکت قرار داده است تا از این راه کیفیت و بهبود تماس ها را به خوبی روی دستگاه اجرا نماید.

این محدودیت باعث می شود تا فقط کاربران و کارمندان مرکز که از کد های اعتباری اطلاع دارند بتوانند از داخلی ها استفاده نمایند که البته درجه ی محدودیت برای تماس با خطوط شهری بسیار بیشتر شده است.

 

حالت Verify-TOOL

*حال اگر قصد داشته باشیم یک داخلی بتواند از محدودیت های ایجاد شده در شماره گیری بگذرد و به راحتی صفر یا دو صفر را روی تلفن خود شماره گیری نماید، باید در این ستون حالت Verify-Tool را برای کد های اعتباری سانترال 824 انتخاب نماییم.

با انتخاب این حالت، کاربران داخلی های مختلف که داخلی مورد نظر آن ها با محدودیت در شماره گیری رو به رو شده است می تواند با وارد کردن کد اعتباری به راحتی از این محدودیت عبور نموده و به راحتی شماره ی مورد نظر خود را روی تلفن بگیرند و از TRS عبور نمایند.

به عنوان مثال اگر داخلی 101 برای استفاده از خطوط شهری با محدودیت صفر یا دو صفر رو به رو شده باشد، با انتخاب حالت Verify-Tool در این ستون برای داخلی مورد نظر، داخلی 101 می تواند با وارد نمودن کد اعتباری که در نظر گرفته شده است به راحتی شماره هایی که با صفر یا دو صفر شروع می شوند را بگیرد و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

 

آموزش سانترال 824 پاناسونیک

صفر تا صد برنامه ریزی سانترال 824

 

البته نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره نمود این است که کاربر داخلی مورد نظر بعد از آزاد کردن خط شهری باید کلید FWD را روی تلفن داخلی فشار دهد و سپس کد اعتباری را برای عبور از محدودیت های TRS وارد نماید.

اگر قصد استفاده از این قابلیت بر روی گوشی های آنالوگ را داشته باشیم باید به جای کلید FWD از کد **49 استفاده نماییم.

پس در حالت کلی و بعد از بررسی کامل کد های اعتباری می توان گفت حالت Verify-All زمانی که انتخاب می شود باید حتما بعد از انتخاب یک خط شهری کد اعتباری را وارد نمود تا بتوانیم از آن خط برای تماس استفاده نماییم.

در این حالت اگر داخلی برای استفاده از خط شهری محدودیت در شماره گیری تعیین شده باشد، محدودیت برداشته نشده و دستگاه از این محدودیت تبعیت می کند.

این در حالی است که حالت Verify-Tool فقط برای عبور از این محدودیت ها قرار داده شده است.

البته در حالت Verify-Tool می توان بدون وارد نمودن کد اعتباری و با تبعیت از محدودیت های اعمال شده با خطوط شهری تماس برقرار نمود و این کار برای زمانی است که بخواهیم از محدودیت ها عبور کنیم.

پس می توان گفت که در حالت Verify-Tool و بعد از وارد نمودن کد اعتباری، داخلی ها می توانند بدون هیچ محدودیتی با خطوط شهری تماس بگیرند.

 

مقاله کامل و تخصصی در مورد بستن صفر و دو صفر سانترال 824 را در قسمت مقالات آموزشی سایت مشاهده نمایید.

 

برنامه ریزی کد های اعتباری سانترال 824 با تلفن 7730

برای مشخص کردن حالت کد های اعتباری نیز از طریق تلفن سانترال 7730 باید در حالت برنامه ریزی دستگاه از کد 605 استفاده کنیم.

برای تعریف کد های اعتباری بر روی تلفن 7730 نیز می توان از کد 310 استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرطرفدار ها

تمامی حقوق وب سایت متعلق به قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک – تلفن سانترال – آموزش سانترال - کپی رایت 2021
Tellephone