• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

مزیت و کاربردهای تلفن سانترال چیست

مزیت و کاربردهای تلفن سانترال چیست

نام نویسنده : joomir

تاریخ انتشار : 2019/06/03

بر چسب ها : تلفن سانترال, سانترال پاناسونیک, مزیت و کاربردهای تلفن سانترال چیست,

دسته بندی : آموزش سانترال, آموزش سانترال پاناسونیک

مزایا و کاربرد تلفن سانترال

سانترال دستگاهی می باشد که می تواند در زمینه ارتباطات به شرکت ها کمک فراوانی نماید. تصور کنید که شرکتی بیست کارمند دارد، تهیه یک خط شهری برای هر کارمند کاری غیر منطقی می باشد، زیرا که هم هزینه زیادی در بر دارد و هم با توجه به محدودیت های شرکت مخابرات این امکان وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن مدیریت تمامی این خطوط کاری بسیار دشوار است.

اشغال بودن خطوط شرکت، بزرگ ترین و همچنین مهمترین اشکال موجود برای تلفن های آن محل خواهد بود. اگر مشتری چندین مرتبه با تلفن شرکت تماس بگیرد و تلفن اشغال باشد ، به دنبال شرکتی دیگر که رقیب شرکت فوق است خواهد رفت. با بیشتر نمودن تعداد خطوط تا حدودی می توان این مشکل را برطرف نمود.

اما راه حل این موضوع چیست؟ جهت ایجاد شبکه های خصوصی در ادارات دولتی و شرکت های خصوصی از سانترال استفاده می نمایند، در یک سیستم سانترال تعدادی خط ازاد در پورت ورودی به تعداد بیشتری خط داخلی در پورت خروجی تبدیل می گردند که این امر باعث می شود تا ساز و کاری مناسب جهت بهینه سازی استفاده از خطوط تلفن خصوصا در نقاط شلوغ شهر یا مراکز امنیتی به وجود بیاید. دستگاه سانترال می تواند با توجه به تعداد خطوط شهری، برای شرکت شما تعدادی خط داخلی ارائه دهد.

این دستگاه های سانترال در ظرفیت های متفاوتی طراحی و تولید گردیده که می تواند هم برای شرکت های کوچک مورد استفاده قرار بگیرد و هم برای کارخانجات بزرگتر. دستگاه های پر ظرفیت پاناسونیک مناسب برای شرکت های بزرگ و کارخانه ها می باشد که شامل مدل هایی نظیر KX-TDA100 / KX-TDA200 / KX-TDA600 / KX-TDE100 / KX-TDE200 / KX-TDE600 است. در مدل جدید دستگاه های NS که تحت شبکه هم هستند جای محصولات سری TDA را گرفته اند.

این دستگاه های سانترال با اضافه نمودن کارت های مختلف می توانند هم ظرفیت زیادی به شرکت ارائه دهند و هم امکانات متنوعی را در اختیار آن شرکت قرار دهد.

دستگاه های کم ظرفیت سانترال مناسب کسب و کار های کوچک می باشد که قیمت کمتری نسب به دستگاه های دیگر را دارد و می تواند تا ظرفیت 24 خط داخلی و همچنین 8 خط شهری را پشتیبانی نماید. دستگاه های سانترال کم ظرفیت شامل 2 مدل KX-TES824 و KX-TEM824 می باشند.

با استفاده از دستگاه های سانترال خواهید توانست به آسانی تمامی تلفن های خود را مدیریت نمایید ، 0 یا 00 را بسته و محدودیت های دیگری را برای هر خط داخلی مشخص کنید. از مزیت های دیگر تلفن سانترال می توان از ارتباط داخلی با دیگر اتاق های داخل سازمان نام برد که هیچ هزینه مخابراتی را در بر ندارد و می توانید در هزینه ها صرفه جویی نموده و بی نظمی را بین کارمندان کاهش دهید. تمامی کارمندان می توانند جهت هماهنگی کارهایشان با هم تماس تلفنی برقرار نمایند.

مزیت دیگر تلفن سانترال این می باشد که خواهید توانست همزمان چند نفر را در پشت خط نگهدارید.

کاربرد تلفن پاناسونیک

مزیت و کاربردهای تلفن سانترال چیست

داشتن منشی اتوماتیک یکی از اصلی ترین کاربردهای این دستگاه می باشد که به وسیله آن هر شخصی در هنگام تماس با شرکت ، پیغامی را خواهد شنید.

از دیگر کاربردهای تلفن سانترال پاناسونیک کنترل هر خط داخلی می باشد که با این مزیت می توانید برای کنترل هزینه تلفن از تماس کارمندان شرکت به تماس های بیرون از شرکت جلوگیری نمایید.

این سیستم های تلفن سانترال دارای قابلیت تنظیم برقراری ارتباط با داخلی ها توسط کلید های قابل برنامه ریزی و تماس سریع بدون نیاز به شماره گیری را دارند .

تلفن های هایبرید یا دیجیتال تلفن های مخصوص برنامه ریزی و اپراتوری می باشند که هر کدام برای دستگاه متناسب خود مورد استفاده قرار می گیرند که برنامه ریزی مرکز به وسیله این دستگاه ها صورت می پذیرد. این تلفن ها با توجه به قابلیت ها و دکمه هایی که روی آن قرار گرفته شده ، گاها جهت مصارف مدیریتی و اپراتوری مورد استفاده قرار می گیرند. برای سایر داخلی ها قرار دادن این تلفن ها نه ضروری است و نه صرفه اقتصادی دارد.

سایر مزیت هایی که می توان به آن اشاره نمود ، قابلیت نصب کارت نمایشگر شماره ، واحد پذیرش تماس 3 مرحله ای DISA ، پیج کردن اعضا ، اختصاص زمان بندی برای ساعت ناهار اداره و … می باشد.

تلفن های سانترال دارای بیش از 400 کد می باشند که می توان دستگاه ها را به هر حالتی تنظیم نمود.

پاناسونیک یکی از شرکت های پیشتاز در تولید مراکز تلفن سانترال و همچنین تلفن های سانترال می باشد. جهت استفاده و  برنامه ریزی مراکز سانترال ، استفاده از تلفن های سانترال امری واجب است. پاناسونیک به دلیل عرضه سیستم های ارتباطی کارآمد و همچنین با کیفیت جایگاه بسیار مهمی در ادارات ، شرکت ها و اماکن تجاری کسب نموده است.

تلفن های سانترال پاناسونیک با کاربری بسیار ساده ، طراحی شیک و کارایی فوق العاده خواهد توانست پاسخگوی تمام نیازهای شرکت شما باشد.

از مزایا و کاربردهای دیگر تلفن سانترال می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1- محدودیت تماس

2- بستن صفر و شماره شهرستان

3- گذاشتن تایمر

4- عدم دسترسی به خطوط شهری برای برقرار نمودن تماس

5- برنامه ریزی بسیار آسان ، تعمیر و نگهداری راحت

6- محدودیت زمان تماس

7- پشتیبانی یک اپراتور از چندین خطوط شهری

8- امکان استفاده از اپراتور گویا (DISA)

9- قفل الکترونیکی خطوط داخلی

10- مدیریت در هزینه ها

11- گذاشتن پیام انتظار

12- آیفون ، درب باز کن و زنگ درب

13- حالت روز ، شب و ناهار

14- پیغام گیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پرطرفدار ها

تمامی حقوق وب سایت متعلق به قیمت مرکز تلفن سانترال پاناسونیک – تلفن سانترال – آموزش سانترال - کپی رایت 2021
Tellephone