• 02188670080
    02188670090
  • 02147763 خط ویژه
  • phonsystem@yahoo.com

سانترال چیست ؟

سانترال چیست و سانترال پاناسونیک چیست

نام نویسنده : joomir

تاریخ انتشار : 2019/09/04

بر چسب ها : سانترال پاناسونیک, سانترال چیست,

دسته بندی : آموزش

دستگاه سانترال چیست ؟

سانترال به دستگاهی گفته می شود که مجموعه ای از خطوط را گرد هم می آورد و یک مرکز تلفن متصل می کند برای کنترل کردن تلفن های شهری ورودی به یک مجموعه، و این تلفن های گرد آوری شده را می توان از طریق یک تلفن سانترال جوابگویی کرد و به جاهای مختلف ارتباط داد.
درواقع دستگاه سانترال مانند یک مرکز مخابراتی می باشد.  دستگاه های سانترال در شرکت ها، مراکز اداری و سازمان ها برای مدیریت خطوط تلفن (داخلی و خارجی) مورد استفاده قرار می گیرند و نکته جالب در سانترال اینست که قابل برنامه ریزی می باشد و طبق نیازهای یک مجموعه برنامه ریزی می شود.
تنها دستگاهی که می تواند چند خط شهری ورودی به یک مجموعه را مدیریت کند همان دستگاه سانترال می باشد. مهمترین وظیفه این دستگاه اشتراک گذاری خطوط تلفن شهری بین داخلی ها بدون دخالت نیروی انسانی است. به عبارت دیگر می توان ارتباطات تلفنی مجموعه را از این طریق بهبود بخشید.
سانترال، امکاناتی نظیر مدیریت خطوط شامل تفکیک و توزیع آن‌ها، همچنین تشکیل صف و پاسخگویی به تماس های مشتریان را در اختیار هر مجموعه قرار دهد.
استفاده از سانترال قابلیت های دیگری را به شما ارائه می دهد. ارتباطات تلفنی داخلی ها از قابلیت های دیگر دستگاه سانترال می باشد که بدون اتلاف وقت و هزینه انجام پذیر است و داخلی ها به راحتی می توانند با استفاده از این قابلیت با هم ارتباط برقرار کند.
شما همچنین می توانید با استفاده از دستگاه سانترال برای مجموعه و یا شرکت خودتان ساعت استراحت و منشی گویا تنظیم کنید. استفاده از اپراتور گویا در سیستم تلفنی مجموعه، باعث می شود که تماس گیرنده به راحتی بتواند به داخلی مورد نظرش هدایت گردد. سرعت در روند اتصال تماس کاربر به کارمند و داخلی مورد نظر باعث می شود تا خطوط یک شرکت مدت زمان کمتری اشغال باشد.
برای استفاده از این امکانات به یک دستگاه سانترال و تعدادی تلفن سانترال نیاز است.

چرا سانترال پاناسونیک

  1. پاناسونیک با تجربه بسیار طولانی در ارائه محصولات الکترونیکی ارتباطی، توانسته دستگاه های سانترال باکیفیتی را در بازار ارائه دهد این سانترال های پاناسونیک دارای امکانات زیادی هستند.
  2. به جرات می توان گفت سانترال پاناسونیک نسبت کیفیت و امکاناتی که دارد قیمت بسیار مناسبی دارد.
  3. دستگاه های سانترال پاناسونیک و قطعات بکار رفته در این سانترال ها دارای عمر مفید طولانی بوده و به ندرت ممکن است نیاز به تعمیرات پیدا کنند و این موارد باعث شده که کیفیت دستگاه ها بالا رود و طرفداران زیادی در بازار داشته باشد.

انواع دستگاه سانترال

سانترال ها را می توان بر اساس دو دیدگاه تقسیم بندی کرد: 1. بر اساس ظرفیت 2. بر اساس نوع کارکرد (دسترسی به IP)

انواع دستگاه بر اساس ظرفیت

هر دستگاه به تعدادی خط شهری و تعدادی خط داخلی وصل می شود البته بعد از خریداری سانترال در صورت نیاز برای ارتقاء سانترال می توان کارت ارتقای سانترال خریداری کرد که به تعداد پورت های شهری و داخلی اضافه شود.
سانترال ها بر اساس ظرفیت به دو دسته که ظرفیت و پر ظرفیت تقسیم بندی می شوند.

سانترال های کم ظرفیت

چیزی که مسلم است سانترال های کم ظرفیت برای مجموعه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. و تعداد کمی خطوط شهری و داخلی را پشتیبانی می کند. دستگاه های سانترال کم ظرفیت شامل دو دستگاه TES824 و TEM824  می باشد.

سانترال چیست و سانترال پاناسونیک

Panasonic-KX-TEM824

دستگاه سانترال TES824 در حالت عادی از 3 خط شهری و 8 خط داخلی را پشتیبانی کند که این تعداد با افزودن یک کارت ارتقا به 6 خط شهری و 16 خط داخلی و با افزودن دو کارت ارتقا به 8 خط شهری و 24 خط داخلی افزایش پیدا می کند.

دستگاه TEM824 نیز در حالت حداکثر (با افزودن کارت ارتقا) از 8 خط شهری و 24 خط داخلی پشتیبانی می کند که این تعداد در حالت پیش فرض دستگاه 6 خط شهری و 16 خط داخلی است.

سانترال های پرظرفیت

خود دستگاه های پرظرفیت از لحاظ عملکرد به سانترال های تحت شبکه و غیر تحت شبکه تقسیم بندی می شود.

غیر تحت شبکه

دستگاه هایی که تحت شبکه کار نمی کنند مدل های TES و TEM و سری TDA را شامل می شوند.

سانترال-چیست

KX-TDA100

دستگاه های TDA می توانند از خطوط داخلی دیجیتال، هایبرید و آنالوگ پشتیبانی کند. در حالی که مدل های TES و TEM فقط خطوط داخلی هایبرید و آنالوگ را ساپورت می کنند.

تحت شبکه

نوع ارتباط اصلی تلفن هایی که به این نوع دستگاه های سانترال متصل می گردند از طریق یک شبکه IP است.

سری NS و TDE تحت شبکه کار می کنند.

مطالب مرتبط

تمامی حقوق وب سایت متعلق به فروشگاه سانترال پاناسونیک - کپی رایت 2020 | طراحی وب سایت توسط دارکوب
Tellephone